logo

Načítavam, moment...

krcove zily


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobry den, mam 23 rokov a 4 roky uzivam antokoncepciu.Posledny rok najma v lete mam bolesti v nohach v oblasti lytok a pod kolenami. Objavili sa mi aj viditelne zily. Absolvovala som vysetrenie ultrazvukom a lekarka mi povedala, ze mam iba zrychelny prietok krvi. Vraj v lete, ked je horuco, bolia nohy kazdeho. U mna ale problem pretrvava a mam dojem, ze sa aj zhorsuje. Mam vyhladat ineho lekara? Moze to byt dosledkom uzivania HAK?Dakujem.
mínus Reagovať | 35 aneta (Anonymný používaťeľ)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 


Vážená Aneta, Nie som nadšený, ak mladá žená uživa hormonálnu antikoncepciu. Hormony tohto druhu zhoršujú okrem iného steny žíl a tepien. Dochadza k častým zápalom, vzniku trombóz a k zhoršeniu kvality cievných stien. Zhoršuje sa kvalita stien vnutorných aj povrchových žíl. Vaše problémy davam do súvislosti s HAK. Čo ďalej? Doporučujem, aby ste prerušila HAK, aby neprogredovali vaše varixy, nemame žiadný liek, ktorý by spoľahlivo odstranil to, čo zapričinila HAK. Poraďte sa s angiologom, akú prevenciu mate robiť proti zhoršovaniu krčových žíl a čo by priniesla ev. chir. liečba. S pozdravom, dr. marko m.   Primar.sk odporúča: www.nobel.sk – Oficiálna databáza liekov registrovaných v SR
mínus Reagovať | 35 MUDr. Michal Marko (Anonymný používaťeľ)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho