SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri lenivom čreve nesiahajte hneď po preháňadle (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pekný článok !

Oceňujem autorov tohto článku za triezve, skúsenosťami podopreté názory o zápche. Musím zdôrazniť dôležitosť dostatku pohybu pre zdravé črevá a trávenie vôbec, nie nadarmo to tam dali autori na prvé miesto .
Po ťažkom nedeľnom obede je vôbec najhoršie ľahnúť si alebo usadiť sa v kresle, doporučujem dať si zo 30-40 drepov /neprežeňte to ale/ a do dvoch minút máte problém s nafúknutým bruchom zažehnaný. A nikdy nezabúdať na surovú zeleninu...ale to už všetci dobre vieme...a vylúčiť biele pečivo, to je skaza pre črevá!
 
Hodnoť

Potravinová intolerancia

Ja by som snáď ešte dodal, že jednou z možných príčin zápchy môže byť aj potravinová intolerancia. Momentálne je stále trošičku zaznávaná, lebo ešte nie sú kompletne vysvetlené mechanizmy jej vzniku a trvania. Viacmenje sa jedná o stavy, keď telo nie je schopné z rôznych príčin stráviť niektoré potraviny, nestrávené, alebo nedostatočne strávené potraviny vedú k vzniku toxínov v tráviacej sústave a tie potom môžu spôsobovať kadečo a okrem iného aj zápchu. Potravinová intolerancia sa zvykne zamieňať s alergiou, ale líši sa od nej mechanizmom vzniku a najmä tým , že sa príznaky môžu dostaviť oneskorene (niekedey aj o 2-3 dni). Nechcem sa tu veľmi rozpisovať. viac info tuto http://www.jedloakopriatel.sk/
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

list zo senna je velmi ucinny ako laxativum,ucinkuje rano po vecernom vypiti odvaru http://www.predajbylin.sk/kasi...
 


Najčítanejšie na SME Primár