SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bigu š´čchi - Kam siahajú limity ľudského tela? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ja neviem

príroda a je silný čarodej, ale že by ten chlapík nemusel jesť ani piť sa mi nezdá. Ale bol by som rád keby to bola pravda, bolo by to čosi úžasné, nezvyčajné.
 
Hodnoť

 

Úplná blbosť.

Otázka je, či je úlohou novinára zamyslieť sa nad tým, čo je a čo nie je blbosť, alebo len posúvať čitateľovi ďalej každú neoverenú pikošku, na ktorú narazí. Na to prvé asi v pracovnej dobe nie je dosť času. To druhé vedie k výsledkom, ako je tento článok. Čo s tým?
 
Hodnoť

Primitívna LOŽ a PODVOD

Príroda nie je silný čarodej! Ale publikovaný príbeh starého jogína (ktovie koľko má naozaj rokov) je primitívna lož a trápny podvod...
Je logické, že indickí novinári to nekomentujú a sú ticho...
Aj oni chcú svoju krajinu nejako zviditeľniť a pritiahnuť zvedavých turistov...
Ale takto?
 
Hodnoť

V každom prípade je dobré, ...

... že sa tým začali zaoberať vedci, pretože je to hodné preskúmania.

Najväčší negatívny účinok hladovania na obyčajného človeka je stres z hladu.
Keď sa človek tomuto stresu z hladu nejakým spôsobom vyhne, tak zrazu zistí, že môže aj niekoľko mesiacov existovať prakticky bez jedla.

Každé leto chodievam na huby a živím sa hubovými pokrmami, do ktorých okrem cibule nedávam vôbec nič (iba na záver trochu soli rozotretej s cesnakom). Výhodou týchto pokrmov je to, že huby majú vynikajúci zasycujúci účinok, pričom ale výsledný efekt ich príspevku je len naplnenie žalúdka a čriev.
Keď sa takto stravujem celé leto, tak schudnem cca 10 až 20 kg. - Škoda, že cez zimu to svojim chybným (=> na energiu bohatým) stravovaním "naberiem" späť.
 
Hodnoť

nekritizujte, čo nepoznáte

Čchi kungu sa úspešne venujem vyše roka, aj majstra a jeho inštitút poznám (žiaľ nie osobne), no táto technika "stravovania" mi až dodnes nič nehovorila. No nevylučujem, že to môže fungovať, cvičenci rôznych techník a vnútorných bojových umení sú často schopní vecí, na ktoré bežný "civil" len nechápavo pozerá (viď napríklad šaolinskí mnísi). To, že ste niečo nevideli na vlastné oči neznamená, že to neexistuje alebo nefunguje.
 


Najčítanejšie na SME Primár