SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Európou sa šíri epidémia osýpok, môže zasiahnuť aj Slovensko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

ZLATY SOCIK

kedy ockovali VSETKYCH....ZADARMO...
RTG stitkovanie pluc-pravidelne(vcasne odhalenie mnohych zavaznych chorob)

...
 

 

Dnes to iba za peniaze a iba na poradovnik... a iba vyvoleni...
 

 

naozaj si myslis, ze to bolo "zadarmo"?
 
Hodnoť

toto je reklama na ockovanie?

vôli ich vysokej schopnosti nákazy sa osýpky vyskytujú väčšinou ako detské ochorenie a zanechávajú celoživotnú imunitu.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4117234...
 

 

čo tak skopirovať aj zvyšok: "Vo vyspelých západných krajinách vedú osýpky ku komplikáciám u 10 až 20 % chorých. Tieto sú obzvlášť dôležité, pretože nie sú len časté, ale sú spojené aj so zvýšenou letalitou a určujú prognózu ochorenia. Ochoreniu na osýpky sa dá zabrániť ochranným očkovaním proti osýpkam"
 

Vakcína tlačí ochorenie do vyššieho veku

Osýpky sú celkovo mierne detské ochorenie (u dobre živeného a ináč zdravého dieťaťa), avšak u dospelých sú až 20-krát častejšie komplikácie.

Práve očkovaniu vďačíme za vyšší výskyt komplikácií, pretože vakcína tlačí ochorenie z detského veku na neskôr. Účinnosť vakcíny, ak vôbec, je len pár rokov, takže v dospelosti je akákoľvek ochrana už preč. Pre porovnanie, prekonanie osýpok v detskom veku zanecháva doživotnú odolnosť.

Mimochodom, vidno to pekne aj v jednom z článkov, na ktorý sa odkazujú. V Grécku až 95% zo slabo preočkovaných Rómov, ktorí dostali osýpky, boli vo veku menej než 14 rokov, zato však dobre preočkované väčšinové grécke obyvateľstvo malo až 75% chorých vo vyššom veku než 14 rokov.
 

otázka na peta28

Mám dve otázky ?
1. Ak čítam Tvoje príspevky, tak vlastne všetko očkovanie by sa malo zrušiť. Čiže všetky očkovacie látky ktoré sa používajú či u na povinné alebo nepovinné očkovanie ?
2. Čo s variolou, nakoľko je v nejakom labáku uschovaný vírus (dva labáky na svete ?), nie je mi síce jasné, že ak sa stratila sama, prečo sa ponechali vzorky, ale to je jedno. Čiže podľa správnosti aby bola v prírode rovnováha nemali by sa tieto vírusy "vypustiť "
3. A napríklad besnota, mala by sa prestať očkovať aj tá a aj zvieratá ?
Dík za odpoveď.
 

Petícia za slobodnú voľbu v očkovaní

Pre mňa za mňa, nech sa každý očkuje do zblbnutia, keď chce. Ale nech to nevnucuje mne ani mojim deťom.

Petícia za slobodnú voľbu v očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk...
 

čo úmrtnosť?

Čo takto spomenúť, že "Vo vyspelých západných krajinách" je úmrtnosť na osýpky prakticky nulová (na rozdiel od takej chrípky napr.)?
 

vy neprestanete

s volanim za navrat do stredoveku?
 

No

prečítal som si ten link a to že na to ročne zomrie milión ľudí, je dosť pôsobivý argument v prospech očkovania.
 

Demagógia a zastrašovanie

O miliónoch hovoria ako o akomsi súhrne obetí predchádzajúcich epidémií naprieč históriou. A radšej zamlčia, že išlo z veľkej väčšiny hladujúce africké deti, ktoré by zomreli na akúkoľvek chorobu, pretože ich v skutočnosti zabila podvýživa.

Článok je obyčajným strašením. Ako môžu dať do jedného riadku Bulharsko, kde v biednych rómskych komunitách ochorelo cca 24000 ľudí (z toho zomrelo 24, jeden z tisíc), s Nemeckom, kde v 3,4-miliónovom Berlíne ochorelo dohromady 62, slovom šesťdesiatdva ľudí?! A toto volajú jedným slovom "epidémie"? To je trápne!

Alebo Taliansko, kde ochorelo 280 z 4,3 milióna obyvateľov Piemontu? To sú akože "epidémie"?

A čo Grécko, kde taktiež ochorelo zväčša obyvateľstvo z rómskych komunít?

Článok je jedno BU BU BU na naivných ovčanov.
 

No

ty píšeš o krajinách, kde je to očkovanie pomerne rozšírené, ale tých milión ľudí zrejme zomrie hlavne v rozvojových krajinách, kde je očkovaná len malá menšina.
 

 

Pisem o krajinach, ktore sa spominaju v clanku. UVZ rozsiruje poplach, ze tam maju epidemie, tak uvadzam presne udaje. Este doplnim Grecko - 126 ochoreni na 11 milionov obyvatelov. To je mi teda fakt epidemia ako vysita...
 

skoda ze tam

nespomenuli SSPE (subacutnu sclerotizujucu panencephalitidu) ako neskory dosledok osypok. To by som neprial ani tebe....
 

 

SSPE má výskyt zhruba 1 z 5 miliónov. Autizmus postihuje jedno dieťa zo 150.
 

pre vas je Wakefield

stale hrdina. Typicke - podvodnik k podvodnikovi sada....:)
 

Wakefieldove zistenia boli potvrdené

Wakefielda odsúdila lekárska inkvizícia na základe vykonštruovaného "etického pochybenia". Po odbornej stránke jeho štúdiu nikto nedokázal spochybniť.

Zistenia Wakefielda medzitým potvrdilo nezávisle viacero vedeckých tímov z celého sveta: Sabra A et al (1998), Furlano RI et al (2001), Torrente F et al (2002), Ashwood P et al (2003), Balzola F et al (2005, 2009), Galiatsatos P et al (2009), Krigsman A et al (2010).
 

cize literatura z druhej strany

vobec neexistuje? Pre vas je to viera a preto tu lietaju take slova ako inkvizicia. velmi "balanced view"....:)
 

 

Ockovanie ako take je nabozenstvo. Ma svoje modly (Pasteur, Jenner), ma svoj obrad iniciacie s pouzitim zvieracej krvi a buniek umelo potratenych deti.

Iba v ockovacom nabozenstve mohlo ockovanie sposobit ustup ochoreni. Statistiky totiz ukazuju, ze hlavny ustup nastal desatrocia pred zaciatkom plosneho ockovania. Toto nie su dobre spravy pre biznis, tak sa radsej nespominaju.
http://childhealthsafety.wordp...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Primár