SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vápnik nie je dobrý len pre kosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Článok

je možno obsahovo správne, ale veľmi všeobecný.
Teraz máme všetci zutekať k svojmu lekárovi?
Aby nám zistili, čoho máme nedostatok?
O tom, že vápnik, ktorý s nachádza v mlieko, veľmi nepomôže pre kosti nič nečítam. Atď.
Dúfam, že tento článok vychádzal len na interetovskú verziu noviny, pretože inak by to bolo škoda tých stromov.
 

podstatná je

vyvážená strava, nechľastať na hektolitre kolu a vápnika bude dostatok. Pilule by som určite nejedol. Mlieko ako píšeš je o ničom, vápnik v ňom nie je dobre vstrebateľný.
Ak má niekto pochybnosti, tak určite nezaškodí, dať si denne jednu polievkovú lyžicu maku, ten rozžuť a vápnika bude istotne dosť. Dobre poslúži aj makový olej.
 

Všeobecný článok

Samtoneviem, prečo je pre Vás ten článok všeobecný? Alebo samtoneviete? Mne sa páči ten článok a popritom si nemyslím, že tento článok, ako aj ďalšie v Primárovi, majú nahradiť návštevu odborného lekára. Pre mňa sú tieto články inšpiráciou v predmetnom probléme. Prianajmenšom ma inšpirujú bližšie sa zaujímať o diskutovaný problém a najmä ak sa ma osobne dotýka.
V dnešnej dobe existuje mnoho názorov na ten istý problém, pričom niektoré z nich sú kontroverzné. Takto je to aj v otázke pitia mlieka a požívania mliečnych výrobkov. Sú jednotlivci, resp. kultúry, ktoré pitie živočíšneho mlieka považujú pre ľudí za nezdravé, alebo aspoň neprirodzené. Živočíšne mlieko, vraj, patrí živočíšnym mláďatá, ale tento názor ste už určite zaregistrovali, súdim tak podľa Vášho kompetentného príspevku.
Ak Ste taký ekológ, že ľutujete stromy použité na výrobu papiera a tlač, tak sa namiesto ľútosti zapojete do ozdravovania a zveľaďovania prírody, aspoň v svojom najbližšom okolí a potom Vás naozaj nemusí trápiť, či tento článok vyjde aj v tlačenej verzii novín SME.
Samtoneveim, aké je Vaše vzdelanie? Bolo by to, aspoň pre mňa, zaujímavé vedieť.
 
Hodnoť

Je tazke pisat konkretne, ked

sa ozvu predajcovia reverznej osmozy...
 


Najčítanejšie na SME Primár