SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláknina nie je dobrá iba na prevenciu zápchy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

panebože...

Vraj „hovorí aj ako o akejsi prírodnej kefe, ktorá prečistí črevá a napomáha lepšiemu a pravidelnému vyprázdňovaniu“. Verejnosť toto prijme s nadšením. Už dlho je infikovaná nablblou povinnosťou prečisťovať si svoj tráviaci trakt. Stačí im vopred uviesť ako zle a nezodpovedne sa stravujú a všetci uveria. Samočistiaca schopnosť organizmu nie je pre laikov zaujímavá.
Vláknina vraj „priaznivo podporuje peristaltiku čriev a pomáha tak predchádzať zápche, pretože uľahčuje prechodu odpadových látok v čreve.“ Podľa toho zdanlivo veľa moderných ľudí máva zápchu, trápi ich.... pritom spravidla pije málo tekutín – čistej vody, namiesto nej osladené nápoje (viď večerné nákupy celých balení v TESCU), koly, energetické nápoje, kávy.

Vláknina vraj: „Rozpustná vláknina na rozdiel od nerozpustnej je schopná absorbovať vodu, takže dokáže zväčšiť svoj objem a napučí.“ NO A ČO KEĎ NAPUČÍ.... to neznamená vskutku nič, iba ak z nepochopiteľných príčin chceme veľké hov....no
Vláknina vraj“ Pomáha regulovať trávenie tukov a sacharidov“ – škoda reči... Čo nestrávili žlčové produkty a enzýmy v tenkom čreve je už len obyčajne „hov...no“, ktoré chce organizmus poslať, ako bezúčelné, von.
 


Najčítanejšie na SME Primár