SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vírusy či baktérie? Odhaľte pôvodcu svojho ochorenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

PN

Ano tak by to malo byť a je to bežné takto vo svete. Ibaže to by sme nemohli mať v parlamente takých ..... čo schvália zákon, že pacient môže dostať PN len vtedy keď príde. Takže nemôže doma vyležať ale musí utekať hneď, v horúčkach, jemu je to na figu a zároveň šíri infekciu.
Druhá vec je, že slovač uteká okamžite so všetkým, takže banálne vírusové infekty rieši x krát.
ATB keď ich slovák nedostane, tak je prenesmierne nespokojný, väčšinou niečo že vírus, baktéria ani len netuší, hoci sa tvári, že je najmúdrejší na svete.
CRP tie normy v článku nie sú korektné. Väčšinou bakteriálna infekcia je až nad 40 a aj to je diskutabilné, nakoľko mnohé vírusové infekcie spôsobujú zvýšenie CRP až do 6O.
 
Hodnoť

Ako má zostať pár dní doma,

keď nemá péenku? Ja si roky čerpám na tento účel dovolenku, ale nie som si istá, či je to správna cesta. Niekto možno ani nemá práve dovolenku, alebo ju potrebuje na čas, keď budú mať deti prázdniny a pod. Či - božeuchovaj! - na relax a regeneráciu vlastných síl, na koníčky a iné rozkoše?! Určite nikoho neláka sedieť hodiny v čakárni chorý medzi chorými! Niektorí mnohí ľudia nemajú - verte-neverte - ani 10 eur na to, aby sa predbehli v poradí. Takže také rady, že si má človek tri dni doma poležať (nezamestnaný? alebo ako kandidát na nezamestnaného?), a až potom, keď sa mu stav zhoršuje, ísť k doktorovi, nech si MUDr. Lipták dá za klobúk. Po troch dňoch samoliečby v posteli s absenciou je vraj aj vírus dobrý dôvod, ale ktorý pacient to dokáže rozlíšiť, keď sa cíti jednoducho na umretie? Namiesto toho, aby sa pre zdravie a komfort chorých niečo viditeľné urobilo, udeľujú sa im zbytočné ponaučenia.
 

 

mirsa: súhlasím s tebou do bodky. Rovnako ma rozčuľuje, keď počúvam (čítam), ako ľudia zanedbávajú preventívne prehliadky. Zamyslel sa niekto nad tým, ako je možné absolvovať odporúčané preventívne vyšetrenia, keď sa v čakárni sedí niekoľko hodín? Ako chodiť na kontroly do ambulancií, kde sa treba zapísať do poradovníka ráno o 5,30, aby človek prišiel do 11.hod. na rad? Pracujúci nemôžu, lebo pracujú. Mnohí seniori už to tiež nevládzu absolvovať, nevydržia sedieť niekde hodiny...A MZ sa tvári, že je všetko v poriadku. Prečo si nikdy novinári alebo reportéri nepoložia otázku, PREČO chodí tak málo ľudí na prevenciu?
 


Najčítanejšie na SME Primár