SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fyziater: Lámanie bariel je symbol, no kúpele vedia pomôcť aj pri poškodení mozgu a miechy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Fyziater: Ak by kúpele nemali blahodárny efekt, dávno by zanikli"

Nie je pravda, staci sa pozriet na ludovych liecitelov, homeopatika a strany Smer a SNS, napriek tomu, ze priam prekypuju bahnom. Tym nijako nespochybnujem prinosy kupelov.
 

 

Súhlasím s tebou (od politickej vsuvky sa dištancujem). Všeličo nemá preukázateľne "blahodárny efekt"...a prežíva.

Som extrémne exaktne založený...preto k balneológii cítim prirodzene rezervovaný postoj. Nie je známy mechanizmus účinku, niečo ako "ovplyvňuje nervový systém" je formulácia pre totálnych laikov.

Na druhej strane: ak sa ľudia po absolvovaní kúpeľnej liečby rok či koľko cítia lepšie - je to nesporný benefit. Otázne je, kto to má platiť. Poisťovne sú v tom iba čiastočne...ale sú.

Sú A-čkari (poisťovne preplácajú aj ubytovanie + stravu, teda hotel). B-čkári si hotel platia sami (a stojí to celkom veľa). Poisťovne hradia iba procedúry. Tak prečo, pre Boha, odmietajú aj platiť procedúry ľuďom, ktorí sa akože "nedostatočne starajú" o seba...teda neotravujú dva roky lekárov, nechodia na rehabilitáciu? To je azda dobre, či nie?

Absolvoval som kúpeľnú liečbu...a dva roky bol so mnou pokoj. Chcem ďalší kúpeľný pobyt. Nie-nie...neobťažovať si, nežmýkal...tak ho nedostaneš. Teraz rok budeš chodiť k lekárom, necháš sa vyšetrovať, MRi a pod., rehabilitácie...potom možno dostaneš B-čko. Postavené na hlavu idiotov. Podotýkam, že béčkari si okrem procedúr všetko platia sami...a sú v kúpeľoch veľmi vítaní.
 


Najčítanejšie na SME Primár