SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako súvisí kloktanie ústnej vody a vysoký krvný tlak? Zrejme viac, než by ste čakali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Aha, takže vo výskume si

ľudské laboratórne "myšky" vyplachovali ústa ústnou vodou až 4 (slovom 4 razy) za sebou!!!!! S malým odstupom.
Priznám sa, že aj ja používam ústnu vodu, ráno a večer. Ale 4 razy za sebou ráno a 4 razy za sebou večer ma veru ešte nenapadlo.
Aha, to keby si tie "myšky" vypláchli ústa len raz, tak to by sa nedosiahi výsledky hodné publikovania a podpory zisku nejakého vedeckého titulu.
Spokojne budem v používaní ústnej vody pokračovať.
 

 

vynikajúci postreh! Výskumníci bádali vplyv baktérií na KT . Užívaním ústnej vody a tým aj odstránením baktérií dokázali, že práve baktérie sú to, čo "riadi, pomáha riadiť" KT.
čítať s porozumením, nie upnúť sa na kotvu v nadpise.
 

 

článok vzťah baktérií, NO a znižovania krvného tlaku článok vysvetľuje kvalitne a výsledok minimálne niečo naznačuje, niečo významné. Aké typické pre časť ľudí, že si všetko vysvetlia tak, ako im vyhovuje, lebo oni predsa musia mať pravdu a robia veci dobre. Čiže jednorazové premývanie baktericídom 2 x denne baktérie nezabíja... Či ako? Napokon, karma je zdarma.
 

 

ohľadom škodlivosti ústnych bakericídnych roztokov pri pri dlhodobom používaní (t.j. nie vyslovene pri krátkodobom používaní na liečebné účely), už vyšlo mnoho vedeckých štúdií. preto u nás už ústna voda nemá miesto. zdravá mikroflóra v ústnej dutine je neuveriteľné zložitá a vyvážená záležitosť, na ktorej baktericídne ústne vody vedia spôsobiť vážne škody
 

 

Ja som v článku čítal, že ústna voda tlak nezvyšuje ale zabraňuje pozitívnemu účinku, ktorý má na znižovanie tlaku fyzická aktivita. Pokiaľ nešportujete, pokojne môžete ústnu používať:-)
Myslím si, že na vzorke 23 ľudí sa seriózny výskum nerobí, takže aj ja beriem jeho závery s rezervou.
 

 

áno, článok je o tom, čo píšete, to sedí :) Ale vodička zabíjajúca baktérie v ústach nie je predsa len o tej jednej súvislosti. Aj keby som neprečítal všetky tie (relevantné) štúdie, nemám a nemal som k tomu dôveru. Herbicídy na chodníkoch okolo domu, baktericídy v ústach a črevách, pesticídy v lesoch... je to veľmi zúžený a nebezpečný pohľad na spoluprácu so životom okolo nás a v nás.

A k výskumu - naznačuje zaujímavú súvislosť, napriek malej vzorke, nepretláča svetopravdu. Každý si z poskytnutých informácií berie, čo môže a tak to má byť.
 

 

2 krát denne je celkom dosť na to, aby si si zničil prirodzenú mikroflóru.
 
Hodnoť

Ja rano necvicim,

ale dam si bocik. Dobry. S cesnakom.
Vecer pri telke zase balik cipsov . Tiez cesnakovych.
To mi udrzuje dobry krvny tlak. Ustnu vodu tak - max 4 x za rok, aby mi ten tlak az tak velmi neklesol.
 

tak ti gratulujem k dlhovekosti

škoda, že to nezistíš.
 

Aleved...?!

Cesnak je zdravy.!
 

 

Paprikovaný varený bôčik s cesnakom. Mňam. Kým žil otec, jedol to často, a dožil sa 73 rokov a nezomrel na srdcovocievne ochorenie. Takže o vek sa neboj.
 

Moj to je cely zivot.

V aprili mal 91.
 
Hodnoť

A umývanie zubov s ústnou pastou

a bohatou penou v ústach (dokonca sa odporúča po umytí nevyplachovať ústa vodou aby sa účinok pasty neznížil) tie baktérie nezbíja, to len ústna voda?
Takže čistiť zuby len kefkou a čistou vodou? A čo tie "odporúčania" zubných lekárov na tú "ich" pastu? Sú to klamlivé reklamy a nabádajú nás k poškodzovaniu zdravia?
Skutočne začnemveriť, že ten bôčik s cesnakom je pre naše zdravie najlepší. K tomu výskum nebude? Hlásim sa ako "pokusná myška". Ale prosím pekne prerastený bôčik.
 

 

keď už, k dispozícii sú kvalitné zubné pasty bez syntetických chemických látok. A treba niekomu vysvetľovať, ako funguje reklama? Neverím...
 

Zrejme to tak je

Minuly rok na jednom festivale mala stan aj jedna nemenovana znacka kefiek, ktora robila osvetu ako spravne cistit zuby. A prave tam spominali, ze okrem makkej kefky (ktora ti neposkodzuje sklovinu a netyra ale iba masiruje dasna) a spravnej techniky cistenia zubov nepotrebujes noc viac.
Vyslovene vraveli, ze pasta je len pre "dobry pocit sviezosti aromatizacie dychu".
 

*pisem jak mongol

* nic viac
* "dobry pocit zo sviezost v ustach a aromatizacii dychu"
 


Najčítanejšie na SME Primár