SME
Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Urológ: Zväčšená prostata môže spôsobiť vážnejšie problémy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Spisovne sa povie močiť.

Nie čúrať. Áno, sloveso tam chýba.
 

 

Slovo čúrať nájdete v slovníku slovenského jazyka. Je teda spisovné, ibaže expresívne. Myslím si však, že respondent má v rozhovore právo používať citovo zafarbené slová, pretože ide o prepis dialógu medzi dvoma ľuďmi, nie odbornú publikáciu.
 
Hodnoť

1 z najlepších metod je BRACHYTERAPIA

no lekari často manipuluju pacientov.Ked je lekar operater v spadovej nemocnici tak mu navrhne často operáciu a pacient ma problemy a udržaním moča príp aj erekciou.

Ja ked som bol som si to naštudoval a rozhodol som sa na brachyterapiu .Lekar mi navrhol 4 spôsoby nech sa rozhodnem sam a bola medzi nimi .

Vravím mu p. Profesor čo by ste mi doporučili a on že Brachyterapiu má najnižšie možne dôsledky ja že som tiež pre to rozhodnutý pre to že to nie je masaker a načo sc Delom na zajace?.

Čo sa týka biopsie klame pán doktor ľudí absolvoval som min 4 a je to bolestivé a nepríjemne a to vraj vravel mi doktor že v Rakusku robia 20 vpichov.

To by som si asi nedal Močil som krv a predstavte si 10 ran na skoro jedno miesto.

Čo sa týka kto nevie a mnohí nevedia ani sa nesnažia tak aký je nador v prostate agresivny a ako rýchlo porastie je vyjadrený tzv GLEASON skore kto má problem da sa to na webe zistiť a vie človek na čom je.Torto skore vyhodnotia z biopsie a určia koľko % protaty je napadnutých karcionomom.


Základné hodnotenie je s krvo čo nie je problem Tzv PSA vyšetrenie za par eur.
 

pán doktor neklame,

tiež som to absolvoval a on osobne mi odobral max. počet vzoriek (už sa nepamätám, koľko to bolo), zrejme je to ale individuálna záležitosť, každý vníma bolesť ináč. Tiež mi operoval prostatu, dopadlo to učebnicovo dobre, pokladám ho za špičkového odborníka. Vtedy bol ešte mladíček, mal som obavy, či má dosť skúseností, ale presvedčil ma svojím profesionálnym prístupom. Všetko mi podrobne vysvetlil, čo u nás vôbec nie je bežné. Pravdu povediac, rozhodol som sa pre neho aj na základe úvahy, že vzhľadom na citlivé nervové spojenia, ktorých porušenie má za následok dôsledky, ktoré spomínaš, bude lepšie keď ma bude operovať lekár s pevnou rukou, ako nejaký, síce skúsený pán profesor, ale trasľavý dedko. Neoľutoval som a dodnes chodím k nemu na kontroly.

Pri súčasnom všeobecne zúfalom stave nášho zdravotníctva je on príkladom toho, že aj v takýchto podmienkach sa táto profesia dá vykonávať na špičkovej úrovni. Zostáva len dúfať, že tu zostane.
 

 

Biopsia sa robí cez konečník a v mojom prípade sa po takomto vyšetrení objavili problémy s hemeroidmi. Z 10 vpichov boli dva pozítívne. Následne som podstúpil radioterapiu a PS sa mi znízilo na 0,93 ! ( predtým 3,2 ).
 

No nič moc rádioterapia ti spaľuje

aj zdravé tkaniva okolo a preto je nízka intenzita žiarenia.

Toto by som nechcel.

Pri brachyterapii ti zavedú mikrocastice s rýchlym rozpadom 1/2 roka priamo do prostaty no intenzita žiarenia je cca 3x vyššia ako tvoja no neovplyvní zdravé tkanivá ktoré sa poškodia a môžu potom zvrhnúť.

Robia ju na Heidukovej BA.

Výborná a lacná metóda čo som videl vyuct v ZP stálo to komplet cca do 2000 evri no mali problém s urologmi ktorí praxuju a operujú raz za týždeň v krajských nemocniciach a teda každý má svoje kšefty a záujmy a mnohí navedu pacientov k sebe napr chirurgicky čo je total masaker.

Zohnal som si z ich seminárov prednášky a porovnania metód no mnohí by ste sa čudovali ake rozdiely v doziti pacientov a následky krvácanie , pomočovanie atď preto už vymysleli umelé zvierace a podobne
 

Dakujem

Za uzitocne informacie. Pre istotu do buducna.
 

Pozor PS máš ok no je to volatilne

Ľahko sa to môže zvýšiť .Nad 3,5 už štartuje keď máš nad 8-10 už fachci a ak máš 100 si kybli terminalne štádium metastázy urobia ti hormonálnu liečbu tzv chemická kastrácia lebo testosterón je palivo pre nádor. A tak máš šancu si to na zemi trocha rok dva predĺžiť ďalej nepíšem ........

Lekárka mi vravela že recidíva nie je vylúčená ani po viacerých rokoch.

Ak ťa táto oblasť zaujíma a chces vedieť dá sa to pomerne slušne vygooglit.
 

Na Hemoroidy ktoré ma 2/3 populacie

nestačia masti čípky a pod medzistupňom pred operáciou si daj DETRALEX

3 mesiace podľa stavu či krvacaju alebo nie týždeň a potom po 1 tabletke potom pauzu cca 3 mesiace a viac ak sa nevrátie a ak budeš citiť štípanie svrbenie daj si DETRALEX.

Pozor toto je liek na toto nenahraditeľný vyrabaju ho len Francuzi.

Celý sa platí no kup si max balenie 120 ks.
Vyskytli sa aj náhrady no nedosahuju jeho parajmetre ak vôbec.

Liečba denne ťa vyjde na pár desiatok centov ak si pamatám.
 

 

Chcem to odporučiť svokrovi, ale z tvojho popisu sa neviem vysomáriť: "3 mesiace podľa stavu či krvacaju alebo nie týždeň a potom po 1 tabletke potom pauzu cca 3 mesiace a viac..."
Fakt sa v tom strácam, napíš to prosím zrozumiteľne. Ď.
 

Vygoogli si navod DETRALEX

nechce sa mi vypisovať. Vola sa tom Príbalový letak.

Hemoroidy byvaju v rôznom stave. Ked krvacaju tak sa to berie 3 dni po 6 tabletiek denne a potom 3 dni 4 a prestane krvacať tak 1denne. .
Po cca 3 mesiacoch ja ich už neuživam je to jednak fin naročne no organizmus by si zvykol tak prestanem brať .Ak začínam cítiť svrbenie a vyparovanie prdele tak skusim 1 denne.

V návode je tuším viac no je to individualne.

Paradox je že o tomto DETRALEXE veľa ľudí nevie a doktori tiež.
Ja mám problemy od 1986 no až cca 2012 mi to obvodačka povedala. Dovtedy čípky, FAKTU masť ,Haemorisan a iné. do nekonečna s vymastenými slipami.

Teraz ked je prejav menší je vyborný GEL

HEMOSTOP gel MAX,ten pomaha pri začiatkoch.


Syn mal také problemy že mastil prdel do nemlatom v robote sedel na stoličke na polke zadku.

Najprv neveril teraz chodí vysmáty ako Trnavčan na Bicykli no mam dojem že hlce kazdý deň 1nu čo tiež nie je dobre je ešte mlady.

Stačí takto ? nech sa darí.
 

 

Stačí, díky, info posuniem a ktovie, raz to možno bude treba mne samému ;)
 
Hodnoť

Som rád...

Som rád, že existuje už aj alternatíva k bežnej operácii prostaty. Informoval som sa - niečo to síce stojí ale neležíš v nemocnici a neuspia ťa pri tom. Vraj to funguje ....
 

Pozor je veľa falošných prorokov

a finančných zaujmov v zmysle lentilka a viera lieči no potom môže byť neskoro
 

 

Samozrejme. Toto je však štúdiami overená metóda na viac ako 30 000 pacientoch. Každá vyspelá technológia na začiatku vyzerá ako mágia :-)
 

Každá to o sebe tvrdí a je na 1000000%

overená.
Je ich plný internet a dokonca aj všelijaké zaručene výnosy pošli 1000 evri a za rok dostaneš 3000.:)
 

 

To píšeme o dvoch rôznych veciach.
 
Hodnoť

 

Podľa Prof. Dr. med. Stefana Sauerland z Kolína operácia prostaty patrí k 10 zbytočným operáciám (Seine Top 10 der überflüssigsten Operationen und Eingriffe).

Operácia prostaty sa dá rovnocenne nahradiť menej invazívnymi metódami, a to aj v prípade onkologického ochorenia, kedy má prednosť rádioterapia:
„Man kann Prostatakrebs in vielen Fällen auch mit Bestrahlung behandeln. In anderen Fällen ist Abwarten die beste Option. Trotzdem wählt die Mehrzahl der Männer immer noch die Operation.“

Budete prekvapení, aké operácie tento lekár považuje často za zbytočné:

https://www.rundschau-online.d...
 


Najčítanejšie na SME Primár