SME
Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nechytajte sa tváre. Vírusom dáte za hodinu desať príležitostí vniknúť do tela (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ako to čítam , tak si uvedomujem že ja sa za celý deň nedotknem žiadneho predmetu ktorého by sa dotkol niekto cudzí okrem peňazí a potravín v obchode, to je dobrá pozícia , niežeby má.to trápilo
 

Odolnosť proti teplote

V prvých dňoch sa šírili informácie, že vírus nie je odolný proti teplotám nad 30 °C.
Bol to hoax alebo pravda ? Nikto sa k tomu nevyjadruje, prečo ??
 

 

skús použiť rozum... ľudské telo má cca 37 stupňov...
 
Hodnoť

 

Prečo má covid19 ťažký priebeh u aziatov a prečo ľahší napríklad u európanov?

Vedci pracujú s hypotézou, že bielkovinový receptor, ktorý potrebuje coronavírus nového typu na prienik do buniek pľúcnych mechúrikov, je v pľúcach aziatov vo väčšom množstve, ako u ľudí európskeho typu, takže má coronavírus viac šancí pľúca napadnúť a vo veľmi krátkom čase po vniknutí do pľúc nezvratne poškodiť.

S touto hypotézou prišli po zhodnotení prvých pitiev obetí coronavírusu a CT pľúc pacientov s covid19 ochorením. (Co-corona, Vi-vírus, D-disease, 19 - rok objavenia 2019).

Nesmieme zabúdať ani na aerosolový prenos infekcie. Práve kvôli tomu ľudia, ktorí prichádzajú do kontaktu s chorými nosia respirátory.
Infekčný aerosol s nebezpečnou koncentráciou vírusov sa nachádza v uzavretých priestoroch školských tried, dopravných prostriedkoch, lietadlách, nemocničných chodbách a pod.
Práve aerosolový prenos infekcie má na svedomí šírenie infekcie coronavírusu nového typu na výletnej lodi Diamond Princess.

Takže včerajšie agresívne vyjadrenie Pellegriniho, že načo sú Slovákom masky, považujem za hrubú nemorálnosť a nekompetentnosť.

V každej rodine by mali byť min. rúška, v prípade nutnosti návštevy vyššie uvedeného uzavretého priestoru (čakáreň u lekára, nutnosť ísť na nákup prostriedkom MHD a pod.).
Nakoľko sú tie najjednoduchšie rúška jednorázové, jedno rúško/osoba je nutné minimum.

Americká rada pre ochranu verejného zdravia a prevenciu vyzýva ľudí nosiť rúška v uzavretých priestoroch v prípade ochrany pred inými typmi vírusov, aby sa predišlo zbytočnej záťaži zdravotníkov na liečenie menej nebezpečných kvapôčkových infekčných ochorení.

Tieto opatrenie píšem nie z dôvodu šírenia paniky, ale preto, že WHO včera vyzvala k zavedeniu "tvrdých" preventívnych opatrení.
 

Dva vírusy

Mám informáciu, podľa ktorej vraj ide o dva poddruhy vírusu Covid 19. Jeden je neškodny, druhý je smrtiaci. Tak si vyberte ... Zdroj je od rakúskych virológov.
 

mozem poprosit aj link

na ten zdroj alebo Vam treba len verit?
 

Už neviem

Neviem, sám píšem že vraj, Bolo to myslím v rozhlase Ö1 v žurnàli, ale to sú už cca. 2 týždne..
 

 

"Prečo má covid19 ťažký priebeh u aziatov a prečo ľahší napríklad u európanov?"

Urcite ma iny priebeh? Lebo moj dojem je, ze my sme oproti Cine len casovo pozadu. Mozno mame viac plucnych ventilatorov, takze dokazeme udrzat pri zivote dlhsie ten prvy naval ludi. V momente ked ventilatory dojdu, tak nam umrtnost vyskoci ako v Cine.
 
Hodnoť

 

"študentov, ktorí na simulátore šoférovali električku"??
Keď už prekladáte zahraničné články*, nebolo by na škodu na ten odkaz aj kliknúť...

* https://www.nytimes.com/2020/0...
 

 

Vďaka za upozornenie, ušlo mi to.
 
Hodnoť

 

Všade čítame, že rúška nepomáhajú, resp. že predchádzajú len tomu, aby nakazený človek nešíril chorobu na zdravých v okolí. No podľa mňa pomáhajú aj tomu, že človeka zabrzdia pri podvedomom a reflexnom dotyku nosa a úst. Žiaľ, u nás sa ešte stále pozeráme na ľudí s rúškami ako na mimozemšťanov.
 


Najčítanejšie na SME Primár