SME
Piatok, 29. máj, 2020 | Meniny má VilmaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Frustrácia, slabý kašeľ aj ťažké zápaly pľúc. Čo cítia pacienti s koronavírusom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Blaha a Orbán ešte nezbadali,
že vírus vypustil Soros.
kuhn
<< < 1 2 3 > >>

 

Mimochodom nebyť globalizáce a otvorených hraníc by sa v pohode dalo ísť napríklad dnes večer na koncert do Viedne. Áno bolo by treba na colnici alebo vo vlaku ukázať pas alebo minimálne občiansky preukaz, ale dostať by sa tam dalo dnes sa tam dostať nedá. A žiaden koncert tam ani nie a rovnako ani v Bratislave. A bez globalizácie by sme síce nemali čínsku elektroniku a oblečenie ale rovnako ani čínsky vírus. Elektronika by síce bola o čosi drahšia a oblečenie tiež, ale bolo by aspoň viac práce pre našich ľudí. A ani tie klimatické zemny by bez globalizácie neboli také ako teraz, bez globalizáe by sme dnes boli možno tak niekde na úrovni okolo roku 2010, čo sa klimatických zmien týka, kedy to bolo ešte celkom znesiteľné.
 

 

Ty si chorý, no nie na koronavírus, ale na hlavu. Takže podľa teba by sme bez globalizácie boli na úrovni roku 2010 :D
Ty si asi ešte nepočul o španielskej chrípke z pred 100 rokov, na ktorú zomrelo 1% svetovej populácie a to v čase keď sedliaci z tvojho valala nevytiahli päty aj celý život.
Ten nakazený netopier sa dnes nemusel vyskytnúť v Číne ale mohol sa vykadiť na hlavu priamo tebe kľudne vedľa tvojej panelákovej králikárne. Potom by si svoju schízu zvalil na čo.
 

 

Nie 1 %, ale takmer 5 %. Vtedy žilo na planéte cca miliarda a pol ľudí....alebo viac. Takže to bol masaker. Zomrelo viac ľudí, ako v obidvoch svetových vojnách dokopy.
 

Španielska chripka

Len pre upresnenie, na Španielsku chrípku v rokoch 2019
až 2020 sa nakazil až 500 miliónov ľudí a zomrelo 50 mil.
ľudí, vtedy to boli 3 percenta celosvetovej populácie. Bolo to
spôsobené aj oslabením populácie po 1.svetovej vojne, nedostatok potravín, slabá hygiena a zdravotníctvo.
 

Tak...

Niekedy nie, ale prave teraz s tebou suhlasim. Dobra uvaha
 
Hodnoť

A možno som nakazený....

Tak čo tu čítam, veľa ľudí má mierny priebeh a ani si to nevšimnú, že ochoreli. Tak je hypoteticky možné, že mám koronavirus aj ja, či nie?
V zahraničí som nebol, len vo Vysokých Tatrách a to pred 12 dňami. Väčšinou som sedel doma, nakupovanie neznášam, do kina a divadla sa mi od kedy mám Netflix nechce.
Horúčku som nemal. Slabý kašeľ mám už pár dní, cítim, že mám mierne chytené priedušky, ale fakt len mierne. Jeden sval ma trošku bolel, teda hlavne ten, čo som si pred 3 rokmi natrhol (keď mám chrípku, ale je možné, že je to z behania. Aj hlava ma trošku bolela, tak dva dni. Pichá ma trochu na hrudi na ľavej strane, ale priateľka lekárka mi urobila 2 x EKG, srdce mám ok, pre istotu mi zobrala aj krv.
Takže podľa tohto článku môže byť nakazený hocikto a o tom nebude vedieť. S týmto vírusom majú VRAJ problém hlavne ľudia nad 60 a ľudia s nejakými zdravotnými problémami. To už Covid 19 môžeme podľa tohto článku cynicky nazvať - Dôchodková a zdravotná reforma.
 

 

To je ten problem, ze to moze mat kazdy, kedze tu moc netestujeme tak to nevieme zistit.
 

 

no veď toto, príznaky sú identické ako všetky ostatné infekčné choroby, ktoré tu máme každý rok - zistiť to bez testu je nemožné

preto nikdy nepochopím tie začiatočné (a v podstate ešte stále existujúce) stanoviská LEKÁROV - síce ste boli v Taliansku, máte suchý kašeľ, bolesť hlavy, bolesť hrdla, ale nemáte teplotu nad 38, takže nech sa páči naspäť do bežného života...
 

 

Asi ich nemali ako otestovat, tak co im mali povedat? Mate asi coronu, ale nemame to ako zistit? :D
 

 

Skôr šlo o to, že sa tvrdí (a aj na SME bol lrn nedávno článok priamo s takým nadpisom), že Covid19 je iba pri teplote nad 38.

To mohlo mnohých, ktorí radšej mali zostať doma v karanténe, presvedčiť, že môžu pokojne behať po vonku.
 
Hodnoť

 

Trochu na odľahčenie.
ALF is allergic to babies.

Z podozrenia na ochorenie treba vylúčiť aj nasledovné príznaky:
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť

ak toto skončí

tak k úplne otvoreným hraniciam by sa už vrátiť nemalo. Toto ale aj takzvaná utečenecká kríza z roku 2015 a hroziaca utečenecká kríza dnes by mali byť varovaním. Európa musí mať svoje hranice pod kontrolu. Predovšetkým vonkajšie hranice Európy, ale aj vnútorné hranice, teda hranice medzi jednotlivými európskymi štátmi by mali pod kontrolou. Odteraz už navždy. A osobne radšej ukážen na hraniciach s Rakúsko colníkovi občiansky preukaz, než by som sa tam nemal dostať vôbec ako napríklad teraz. Takže už žiadne otvorené hranice, toto dúfam skončilo.
 

 

daj si facku ...
 

Gustáv Husák - 1969

„Hranice nie sú korzo, aby sa tu voľakto prechádzal!“

.
 

 

Áno dnešný stav tomu zodpovedá. Napríklad aj hranica s Rakúskom je dnes zhruba rovnako nepriepustná ako za čias Husáka. Akurát že tam nie sú ploty a kto sa pokúsi tú hranicu prekročiť, tak neskončí v base ale iba v karanténe. Takže nevieš o čom to hovoríš. Zatiaľ čo v 90-tych a v nultých rokoch, keď sme ešte neboli v Schengene a značnú časť 90-tych rokoch nebolo v Schnegene ešte ani Rakúsko sa dala československo-rakúska a neskôr slovensko-rakúska prekročiť úplne v pohode. Stačilo len ukázať pas a neskôr už stačil len občiansky. Tak čo keby sme sa tak vrátili k tomu a s nami aj celá Európa. A pokiaľ možno skôr než príde ďalší vírus alebo ďalšia migračná vlna.
 
Hodnoť

Globalizácia

aj všetky sprievodné javy a podobné javy ako otvorené hranice, otvorená spoločnosť, multikultúrna spoločnosť a všetky tie dnešné progresívne hlúposti ako Gender a LGBT agenda Európe len škodia. Európa bola lepšia aj silnejšia a bola aj lepším miestom pre život pred nástupom globalizácie. Globalizácia Európu poškodila.
 

 

Neviem o tom, zeby mala cina otvorene hranice.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Tomu fakt veríte, bludom o Sorosovi

To Vám fakt nevadí viniť Sorosa úplne z čohokoľvek?
Ved treba čítať aj iné ako Zem a vek a pozerať Hlavne správy. Vždy rozmýšľam, či sú ľudia tak leniví, že príjmu akúkoľvek blbosť, len aby nemuseli rozmýšľať.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Primár