SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je ibuprofén bezpečný pre pacientov s koronavírusom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Ked uz ochoriet tak co najneskor, ked uz lekari budu mat predstavu aka ja najlepsia liecba (podporna samozrejme) a comu sa vyhybat...
 

 

Najhorsie je ochoriet v špičke. Vtedy lekari nevedia dat taku starostlivost ako na zaciatku alebo na konci
 

Strach

Najhoršie je žiť v strachu! Človek je v tom momente otrokom vlastnej neodvrátiteľnej smrti.
 
Hodnoť

Predvcerom

V spravach vo Svajci apelovali na ludi aby ,pokial to nemaju medicinsky dane,neuzivali ibuprofen....nahradit ho maju paracetamolom...
 

Všeobecne

Ibuprofenom sa dá aj predávkovať a takisto je v mnohých prípadoch aj návykový. Možno preto tie hoaxy požehnané autoritami.
 

navykovy

navykovy urcite nie. kolega si chvalil uz pred rokom ze konecne predavaju v baleni po 30, tak ako su zuvacky. nemusi kazdu chcvilu riesit a ma na kacndy den na take domace cumplanie.
 
Hodnoť

 

... a ked budete pouzivat dlhodobo paracetamol, odpalite si pecen. Ziadny ucinny liek nie je bez vedlajsich ucinkov.
 
Hodnoť

 

Odporúčam si k tejto téme pozrieť najnovšie video Bukovského, sú tam aj iné zaujímavé informácie ku korone.
 

 

Nežartujte...
 

 

Moje odporúčanie nebolo pre ignorantov bez argumentácie.
 
Hodnoť

 

Cital som o tom tiež v serioznom mediu. Tvrdili , že ibuprofen odstranuje priznaky zapalu a tym predlzuje imunitnu reakciu organizmu na corona virus. Co može byt klučova chyba. Ze Ibuprofen učinkuje miestne a preto je nebezpečnejší ako paracetamol ktory učinkuje globalne. V každom pripade si myslim , že oba lieky by sme mali brat az pri teplotach nad 39.
 
Hodnoť

Samozrejme, že všetky lieky, ktoré

potláčajú prirodzenú imunitnú reakciu, znižujú odolnosť a predlžujú dobu rekonvalescencie. Pohodlnosť však prirodzene ľudí motivuje k tomu, aby potlačili hlavne príznaky, aj keď nie príčinu.
https://www.idnes.cz/onadnes/z...
 
Hodnoť

Zalezi na to, kto siri informaciu

a koho platia farma-firmy.
 

Skôr

Skôr je to o: "Ľudia, nepredávkujte sa ibáčom. Však vám odídu obličky."
 
Hodnoť

 

Voľnopredajné protizápalové lieky na báze ibuprofénu sú vhodné na odstránenie bolesti pochádzajúcej z lokálneho zápalu, preto sa užívajú pri traumatických, reumatických a ortopedických bolestiach vyvolaných lokálnym poškodením tkanív, ktoré sprevádza lokálny zápal.
Fungujú asi tak, že bránia vzniku samotným produktom zápalu v mieste jeho vzniku (napr. poškodený kĺb), resp. bránia chemickým signálom zápalu na ceste do CNS a postúpiť tak informáciu o vzniku poškodenia/zápalu do mozgu a mozog tým pádom nedokáže včas spustiť adekvátnu imunitnú odpoveď, ktorá v prípade lokálnych poškodeniach tkanív (úraz, degenerácia, preťaženie a pod.) nie je nutná.
Celý proces zápalu sa tak rieši v mieste jeho vzniku, čo je výhodné v prípade, keď potrebujeme rozhýbať boľavú končatinu napr. po artroskopii (s cieľom prekrviť a prehriať miesto bolesti vhodným cvičením), aby sa urýchlilo jej hojenie a rehabilitácia. Niekedy naopak pomáhajú studené zápaly, ktoré majú rovnaký efekt, stiahnutím ciev bránia produktom zápalu postupovať do mozgu, ktorý tým pádom nedostáva signály o zápale a ani o bolesti a potom sa pristupuje k rehabilitačnému cvičeniu.

Všetky takto fungujúce protizápalové lieky s cieľom znížiť bolesť nie je vhodné užívať pri zápalových ochoreniach na spôsob chrípky.

Jednoduchšie: Treba pri liekoch sledovať, akým spôsobom odstraňujú bolesť, t.z. sledovať systém kontroly bolesti: vznik „mediátorov bolesti“ a kontrolovať ich pohyb na ceste do mozgu s cieľom aktivovať imunitný systém (v Návode na použitie v kapitole Farmakokinetika).

Vedľajšie účinky liečiva sú popisované vo kap. Farmakodynamika, v ktorej je popísaný mechanizmu metabolizovania liečiva a jeho vylúčenia z organizmu (tam sa dočítate o je toxicite napr. na žalúdok, pečeň, obličky a pod.).
 

Štatistika

Bohužiaľ, váš príspevok dočíta tak 5% ľudí. 30% ľudí to nezaujíma a zvyšní tomu nerozumejú. Asi tak nejak prebiehali naše voľby v ostatných obdobiach a aj preto sme tu mali a asi aj budeme mať určitý druh populizmu. V rôznych variáciách.
 

 

Písala som to preto, že keď nazvú vyjadrenie, že užívanie ibuprofenu podobných liečiv môže byť počas chrípky kontraproduktívne, tak to nie je šírením poplašných ani falošných správ.

Nakoľko je ale paralen momentálne nedostupný, tak celkom chápem, prečo hľadajú šíriteľa "hoaxu" o ibuprofene.
To by museli najskôr stíhať francúzskeho ministra zdravotníctva.
Tú informáciu som našla vo viacerých zahraničných médiách.
 

vďaka, tiež nadpis

a že sa hľadá súšťač hoaxu a pritom nejde o žiaden hoax, len ešte sa nestihol psraviť hĺboký výzkum. A čiastkové informácie dávajúä za pravdu práve skôr tým "výrobcom" hoaxov. No asi prečo je tak?? Mňa tunajšie informácie len utvrdili v správnosti neprijímania brufenových tlmičov bolesti...
 

 

Pre upresnenie - hľadá sa človek, ktorý je autorom nahrávky, v ktorej sa hovorí o pitvách v Taliansku a záveroch univerzity vo Viedni. Lebo tá je hoax.
 

 

Podľa aktuálnych správ vo Francúzsku obmedzili od 18. marca predaj paralenu/ paracetamolu na 1balenie/osobu bez príznakov, 2balienia/osoba s príznakmi.

https://ansm.sante.fr/S-inform...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Primár