SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Národy v rúškach išli proti prúdu, WHO zmenilo názor až uprostred pandémie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Ti odnornici sú super kasta. Najprv tvrdili, že Covid-19 nie je pandemia, lebo nie je dostatočne rozsirený na celom svete. Ked je už konečne rozšírený, tak meditujú nad tým či môžu tvrdiť, že rúško chráni, lebo potom môže byť nedostatok tam, kde ich najnutnejšie potrebujú. Keď by už bola miliarda nakazená a už nie je problém hovoriť o totálne nezvadnutej pandemii, vtedy už budú mať dosť dokazov, aby tvrdili, že rúška by nám boli byvali pomohli proti šíreniu pandemie.
Pritom zdravý rozum dá, že keď mam niečo na papali, tak to svinstvo ma väčší problém sa šíriť.
 

 

Volakedy bolo potrebné na vyhlásenie pandémie 20 percent nakazených. Ku dnešnému dňu ich ešte stále je len necelé percento. Takže ešte ani teraz nemala byť vyhlásená pandémia. Dokonca to ešte celkom ani nieje na epidémiu. Lebo minimálny počet nakazených na vyhlásenie epidémie je 1 až 1,5 percenta nakazených v EU. V iných krajinách sveta je to ešte viac.
 

 

No super. Dúfam, že ten posledný zdravý bude mať šancu vytesať do skaly, že v 21 storočí si tu užíval Covid-19 :-)
Aj tak si myslím, že tu nezáleží na percentách, ale od rizika, ktoré je najhrozivejšie za posledné storočie.
 

 

Je až také hrozivé že nato ešte stále nezomrelo ani toľko ľudí čo zomiera ročne na chrípku. Najväčšia hrozba sú srcovocievne a onkologické ochorenia a nie covid19. Na dopravné nehody za ten čas čo je tu covid19 zomrelo viac ľudí ako na koronavírus covid19. Robili sa nejaké opatrenia? Na maláriu tiež. Pandémia sa nevyhlasuje preventívne.
 

 

Súhlas. To všetko čo píšet, je pravda. No zatiaľ sa mi zdá, že Covid-19 len naberá na rýchlosti. Nemôžeme to považovať za históriu a uzavretú kapitolu.
Ale na druhú stranu sa mi zdajú štatistiky o Covid-19 kostrbaté, ako keby v skutočnosti ani nechceli, aby svet vedel o závažnosti, no možno i o bezvyznamnosti aktuálneho stavu a možného ďalšieho vývoja.
 

 

Neviem ako to myslíte že sú kostrbaté ale maximum úmrtí vo svete bol 17steho apríla čo je už skoro dva mesiace dozadu https://www.worldometers.info/...
 

 

O tomto zdroji som nevedel. Dík.
 

 

worldometer je problematický v tom, že rôzne krajiny vykazujú počty mŕtvych rózne..
Ak to preženiem, tak krajina X vykáže obeť autonehody s pozitívnym testom a iná krajina nevykáže 10 nebohých v domove sociálnych služieb, kde ich odviezli bez vyšetrenia rovno do krematória.
 

 

Žiaľ o tom je štatistika. Niekto ubere niekto pridá. Veď sme žili poniektorí v socíku. Vieme o čom bolo plnenie plánu.
 

 

okrem zatĺkania v Číne a v Kimovej Kórei je to vec metodiky zberu dát. A asi aj nestíhačky : Lombardia a pod.
V Číne súdruhov odhalili investigatívni novinári, keď zistili, že predaj urien prevyšoval x-násobne počet zverejnených úmrtí.
 

 

Prepáčte. Ale nedá mi. V Číne to určite budú vedieť odôvodniť. A to že sa pripravujú na nasledujúciu pandémiu, ak by bol nahodou nedostatok urien.
 

 

no neviem ale z uzavretých prípadov 10% ľudí zomrelo.
 

 

Možno z tých čo boli v nemocnici. Na Slovensku zomreli zatiaľ necelé dve percentá a to sú tam niesú zarátaní tí čo s tým nešli lekárovi lebo boli buď bezpríznakoví alebo mali len ľahkí priebeh. Tam kde je úmrtnosť na koronavírus vyššia tam je aj oveľa vyššie percento bezpríznakových. Napríklad dnes niekto písal že V Taliansku má protilátky proti koronavírusu polovica ľudí. To by znamenalo úmrtnosť viac ako 100 krát nižšiu ako spomínaných 10 percent.
 

 

Tak vychádzal som z tých celosvetových údajov čo si ty dal. Ale tiež si myslím, že bezpriznakovych bude viac.
 

 

To je argument? Ak sa niekto ožerie do nemoty v januári a potom len do polonemoty každý deň - tak je v suchu?
 

Ak

by sa robili opatrenia a rúškovalo sa pri chrípke a dodržiavali sa odstupy a iné tak na chrípku nezomrie nikto, alebo minimum ľudí... V krajinách kde to podcenili a nechali SARS prepuknúť to už ľutujú, napr. v USA zomrie ročne na chrípku priemerne 36 tisíc ľudí, najviac ich bolo v sezóne 2018 a to 80 tisíc za rok... SARS teraz zabil 125 tisíc za 3 mesiace a ďalších 25 tisíc je v kritickom stave, ešte stále nechápeš, alebo si jednoduchý? A aj v USA zaviedli opatrenia a aj tak boj prehrávajú na celej čiare...takže netrep a už prestaň šíriť tie svoje nezmysly, ak sa SARSu nechá voľný priebeh, trpko zaplačeme!
 

 

A čo dopravné nehody na ktoré zomrelo ešte viac ľudí ako na Covid19. Prečo ešte nezakázali autá ktoré ešte aj znečisťujú vzduch alebo aspoň neznížia maximálnu rýchlosť cez mesto na 10 km za hodinu to by určite zachránilo nejaké ľudské životy a predišlo by to mnohým zraneniam.

Mňa by len veľmi zaujímalo koľko z tých úmrtí aj potvrdila pitva. Lebo pokiaľ mali tí čo sa dostali do štatistiky úmrtí na covid19 aj iné vážne ochorenia tak bez pitvy nieje možné z istotou určiť príčinu smrti.

U nás je tých úmrtí preto tak málo lebo u nás sa aj keď nie vždy pitva robieva.
 

Viete

čo, Markus s čiselkom? S vami je zbytočné diskutovať, obávam sa, že ak by som vás nazval trubirohom, závažne by som tým trubirohom ukrivdil... Prirovnávať SARS k automobilovým nehodám, tak to chce riadnu dávku prievanu v hlave!
 

 

A prečo nie https://www.worldometers.info/... je otázka namieste prečo sa nerobia obmedzenia pre vodičov keď tých úmrtí je ešte viac. A čo také iné infekčné ochorenia na ktoré doteraz zomrelo viac ako 10 násobne viac ľudí ako na Covid19. O tých sa prečo nehovorí a ani nepíše?

Stále neviem koľko z tých úmrtí v USA na COVID19 potvrdila pitva.
 

 

Samé nedomyslené argumenty. Autá - nech ich zrušia. Ale proti nehodám sa všade bojuje - polícia sleduje dodržiavanie predpisov, alkohol, vodičáky, autá majú bezpečnejšie konštrukcie a aerobagy, lepšie brzdné systémy, cesty majú dopravné značenia a pruhy, povrchy sú drsné a v zime sa posýpajú proti námraze. Takže sa robí čo sa dá, aby sa tento zdroj rizík znížil na minimum. A to platí asi aj pre nákazlivé choroby, či nie. Ak terda kašľať na choroby, tak potom pusťme všetkých bez výnimky na cesty v akomkoľvek stave, veku a schopností, na cesty sa vykašlime tiež a auto nemusí mať ani funkčné svetlá a brzdy... Atď už stačí
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Primár