SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Plyn v tele nespustí len slzy, na protestoch môže ísť aj o život (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

No výborne. Policajti by vlastne nemali používať žiadne donucovacie prostriedky. Elektrické paralyzátory môžu spôsobiť zástavu srdca, obušok môže zraniť, strelná zbraň dokonca rovno usmrtiť a takto by sme mohli pokračovať. Možno by policajti mohli na kolenách prosiť, aby ten, kto porušuje zákon, upustil od svojho konania. A ešte k tomu rozdávať nejaké odmeny pre tých, kto prosby uposlúchne. Ale vážne. Pred použitím donucovacích prostriedkov musia byť splnené zákonné podmienky na ich použitie a ich priamemu použitiu spravidla predchádza výzva. Pri demonštráciách tá výzva tam stále je. Takže osoba, voči ktorej sa zakročuje a to z dôvodu, že sa dopúšťa protiprávneho konania, ktorým ohrozuje život, zdravie a majetok druhých, je vlastne obeťou policajného násilia. Zrušme políciu a plnými dúškami si užime anarchiu, ktorá následne nastane.
 
Hodnoť

ale keby to len slzilo

tak je to v podstate zbytocne pouzivat
za chvilu zistime ze aj zvyseny hlas moze zabijat a zakazeme to
kam to spejeme ?
 

no neviem

ci sa da udrzat smer pri utekani ked pre slzy nevidis
 

 

Keby si začal utekať ešte predtým, než si zasiahnutý, nebudeš mať problém. Ako sa píše v prvom príspevku, použitiu akéhokoľvek donucovacieho prostriedku vždy predchádza výzva a upozornenie, že k tomu dôjde.
 

chcem ta vidiet utekat

ked to zacne a ty stojis v prvom rade
 

 

Pokojná demonštrácia nebude násilne rozháňaná. A keď vidím, že pokojná sa zvrháva, nebudem ako tĺk zostávať v prvom rade.
 

 

jaj zabudol som ze demonstracie sa jasne delia na pokojne a nasilne tak ako demonstranti ktori to respektuju a na akcie tych druhych zasadne nechodia.
 

 

A ako presne to odporuje tomu, čo som napísal?
Ak ideš demonštrovať a predpokladaná demonštrácia sa zvrhne na násilnú a mne to nevyhovuje, resp. s tým nesúhlasím, tak odchádzam. Od momentu postupnej premeny takej demonštrácie po represívny zásah vždy uplynie dostatok času na to, aby som odišiel. Ak však idem demonštrovať už so zámerom páchania násilnosti, tak nejak logicky musím počítať s tým, že sa mi pravdepodobne "niečo" ujde; či slzáčik, či buchnáty obuškom, či zásah vodným dielom alebo rovno zadržanie.
 

ok vzdavam to

zrejme som nepochodil tolko demonstracii ako ty. Btw pamatas kolko naslinosti sa stalo trebarz u nas kym nasadili vodne dela?
 
Hodnoť

A zase a zase

... boli vystavovanÝ ...
 
Hodnoť

Nuž teda dajte do ústav, že každý

kto rozhodne použiť slzák, bude mu vystavený aj osobne a verejne.
 
Hodnoť

Na slove černoška

je niečo zlé, keď sa nepoužíva?
 
Hodnoť

Ešte som nevidel

teda v dostupných záberoch, že by použili policajti slzák proti pokojne demonštrujúcim osobám. Nikto nikomu nebráni demonštrovať v normálnych podmienkach. Ale ja osobne nepovažujem prevracanie a podpaľovanie policajných a civilných áut či rabovanie obchodov za "" normálnu "" demonštráciu. Ak si pán profesor doktor atď. ktorý rozpráva o nevhodnosti používania slzáku voči demonštrantom ničiacim stámiliónové hodnoty pohovorí s majiteľmi spomenutých áut, či s majiteľmi alebo zamestnancami spomenutých obchodov, nehovoriac o tom že demonštranti rozkopávajú takpovediac otvorené dvere, pretože ako páchateľ zabitia toho černocha tak aj jeho kolegovia pomocníci sú už za katrom a idú pred súd. Nehovoriac o tom že ak by polícia nedisponovala slzným plynom, tak by bezpochyby použila strelné zbrane či už s gumovými projektilmi alebo možno aj ostrú muníciu pretože gumové projektily sú pri davovej psychóze väčšinou neúčinné.
 

škoda

Škoda, že polícia neskúsila vodné delá, tie sa inde vcelku osvedčili. Majú okamžitý zastavovací efekt, dá sa nimi bezkontaktne vyprázdniť priestor, ktorý je takticky treba obsadiť a tento prostriedok pôsobí aj preventívne a primerane odstrašujúco.
 

obavam sa

ze kvoli tym co nicia to schytalo uz peknych par pokojnych demonstrantov
 

no tak

to je problém ale slzák si nevyberá
 

ved ja som len

reagoval na nazor ze sa da zdrhnut. Myslim ze nie vzdy je to take lahke
 
Hodnoť

 

... že PEPROVÝ sprej
 


Najčítanejšie na SME Primár