SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dávna genetická choroba mohla ľudí chrániť pred morovou nákazou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

VIete prečo?

Slováci keď sa pozrú ďalej do minulosti tak zistia v rodokmeni gény z celej Európy a časti Ázie - je to častejšie vo veľkých mestách, najmä v Bratislave.
Ja osobne mám v štvrtej generácii dozadu dvoch Slovenských predkov zo 16 - zvyšok je Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Chorvátsko, Taliansko.
Okrem toho rodokmeň môže klamať: Jedna genetická štúdia, prišla na to, že 3% detí ktoré sa do štúdie dostali malo iného biologického otca ako si mysleli rodičia.

Výsledok:
Slovenskú populáciu nie je možné ani zďaleka považovať za geneticku čistú a to že sú v nej aj gény z iných geografických oblastí je úplne prirodzené.
 

 

Toto je dávno jasné - naše územie bolo oddávna tranzitným územím vo všetkých smeroch - je logické že tu každý prechádzajúci zanechal genóm už státisíce rokov.
.
Inak neviem kde v článku to bolo spomínané ? :-)
 

 

kedze pred 100.000 rokmi sa tu prechadzali akurat tak sablozube tigre a sem tam neandertalci, tak asi ti vtedy na homosapiens ktori sa tu objavil pred 45.000 rokmi genom nezanechali.
 

 

:-) .. stále toto je tranzitné územie .. či pre zver či ludí ... ale pravda je že homo sapiens tu bol len desaťtisíce rokov - okolo 30 000 :-)
 


Najčítanejšie na SME Primár