SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gynekológ: Neriešme potraty, ale podmienky pôrodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Odkedy je svet svetom, až na posledné roky ,bol manžel pri pôrode nežiadúcou osobou a deti sa rodili a dokonca sa ich rodilo viac ,takže aká potreba organizmu.
1672973
1672973
Nežiadúcou osobou bol len vo Vašej hlave a v hlavách tupých slovenských zdravotníkov.
Daniel Jankech
< 1 2

 

Ak je tu niekto tupý ,tak si to jednoznačne ty ,ja mám mimochodom 4 deti a vôbec mi nevadilo ,že som nebol pri ich pôrode .Ja som hovoril o histórii ,celej histórii ľudstva že to bola vždy záležitosť žien. To by však niekto tak chytrý ako ty nesmel mať históriu skrátenú iba posledných pár rokov kedy sa tento nezmysel začal praktizovať.
 

1672973

Tupý mi pripadáte tak iba Vy. A navyše ak sa snažíte niekoho uraziť, tak sa bojíte zodpovednosti. Jednoducho zbabelec.
Vy hovoríte o histórii od dôb lovcov a zberačov. Tá doba sa Vám asi páčila. Ale set sa vyvíja a ženám uznali práva aké mávali aj muži.
To znamená že žena vlastní svoje telo a sama rozhodne kto bude pri nej v intímnej chvíli.
A to že máte štyri deti a neboli ste pri pôrode je Vaša biologická vec. S tým by som sa mimochodom moc nechválil. Nesvedčí to o dobrom vzťahu s Vašou manželkou. Asi máte len biologický vzťah.
Ja mám deti tri a bol som pri narodení všetkých. Boh našťastie ochraňoval opice v bielych plášťoch čo mali snahu zabrániť rozhodnutiu mojej manželky a vnukol im radšej správanie porazeného samca.
Nezapriete sa. Ľudia s poddanským syndrómom nikdy nechceli tým druhým dopriať slobodu.
 

 

Ako hovorím tupec
 

 

Ešte ti objasním prečo si tupec ,preto lebo nevieš pochopiť že niekto môže byť starší a takéto možnosti jednoducho neboli. No a ďalej preto ,lebo vo svojej nafúkanosti z nás čo sme neboli pri pôrode našich detí robíš div nie zločincov, opakujem pri tom si iba nafúkanec čo si myslí ,že je stredom vesmíru.
 

1672973

Nafúkanec ste tak akurát Vy. Trochu mi pripomínate líšku s Ezopovej bájky. Mimochodom, neviem koľko máte rokov, ale napríklad ja som sa narodil doma a ak aj môj otec nebol pri pôrode, tak bol vo vedľajšej izbe, čo k stavu bezpečia prispieva. Tak to samozrejme chodilo po stáročia. Takže ten otec pri pôrode poväčšine bol.
Na tom že ste neboli pri pôrode a režim to z titulu neľudskosti a medicínskej debility zakazoval, samozrejme nie je nič tragického, i keď je to smutné. Problém však je v tom, že Vy to obhajujete ako normu.
Ak by ste priznali že ste ako manžel či pár túžili byť spolu a nepodarilo sa, tak sa nič nedeje. Vy ste však zostali žiť v socializme aj teraz.
Ja som bol pri všetkých mojich troch deťoch. Prvýkrát v r. 1988. (https://plus.sme.sk/c/22217392...) A celý život za to od r. 1988 bojujem. Skúste to aj Vy.
 

 

No som o hodne starší ,ako ty a preto si dovolím tvrdiť ,že si tupec..V tej dobe ,keď sa rodili moje deti nebolo toto možné ani v krajinách kde o socializme ani nechyrovali ,ale to by si musel asi pripustiť ,že trepeš nezmysly ,ako s tou účasťou otca pri domácich pôrodoch. Maximálne mu bolo dovolené starať sa o to ,aby bolo dostatok teplej vody. ,Vždy to bolo záležitosťou žien, okrem babice asistovali tetky či susedky alebo iné ženy. Nás je, našťastie stále je, 6 súrodencov a ja som druhý v poradí ,takže si tú situáciu pri domácich pôrodoch najmä pri najmladších súrodencoch dobre pamätám ,mal so 13 a 14 rokov. aj ženy Ešte doplním ,že mali na toto úplne iný pohľad aj ženy a pokladali to za úplne normálne a prirodzené.
 

1672973

Omnoho starší ale nevychovaný a hlúpy.
Povedz ktoré krajiny. A prečítaj si čo som napísal. To snáď vieš. Citujem": Mimochodom, neviem koľko máte rokov, ale napríklad ja som sa narodil doma a ak aj môj otec nebol pri pôrode, tak bol vo vedľajšej izbe, čo k stavu bezpečia prispieva. Tak to samozrejme chodilo po stáročia. Takže ten otec pri pôrode poväčšine bol."
.
Červená knižka sa z hlavy vytĺka poriadne ťažko a ľudská hlúposť podobne.
 

 

Ked muzi nebyvali pri porodoch, bolo to preto, lebo zena rodila v kruhu zien, ktore jej boli oporou, fyzickou aj mentalnou a skutocne to fungovalo. V slovenskej nemocnici nema zena pri porode ziadnu oporu a zdravotnicky personal je tam len na vydavanie pokynov a nevyhnutny servis. Manzel moze za takychto okolnosti zene neuveritelne pomoct a je smutne, ze vasa manzelka nemala sancu to zazit.
 
Hodnoť

...

... len u nas tusim namiesto sexualnej vychovy davaju prednost katechizmu.. :-)...
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Primár