SME
Utorok, 13. apríl, 2021 | Meniny má AlešKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

lymfedém a artróza


Hodnoť

 

Dobrý deň. Po mnohých rokoch problémov s opúchaním DK a bolestí kolien mi diagnostikovali primárny lymfedém DK a artrózu 2 na obidvoch kolenách.
Do kolien mi bude aplikovaný Sinovial, no cievny lekár mi ohľadom liečby lymfedému odporučil kompresívnu liečbu ( pobehajte si po lekárňach a možno vám budú niektoré dobré ) a predpísal Detralex. Na internete som si však pozrela liečbu, ktorá pozostáva z lymfomasáží a špeciálnych cvičení, kým sa opuch nezredukuje. Rovnako scintografické vyšetrenie lymfatického systému. nemal mi to odporučiť lekár ? Na koho sa obrátiť ? Kde ? Myslím, ýže je absurdné, aby som si ako pacient sama zisťovala terapiu a dožadovala sa vyšetrení. Alebo mám čakať, kým budú mať moje nohy po 10 kg ?
Reagovať | 25 nebola (Anonymný používaťeľ)
 

chápem vás, preto som tu:

najprv na interné žiadať kompletné cievne vyšetrenia dolných končatín, potom vyšetrenia scintilymfatických systémov, a potom žiadať ak sa dá čo riešiť chirurgické a farmakologické liečenie podľa druhu cievnych obštrukcií. Okrem toho imunologické a virologické vyšetrenia od vírusov, cez baktérie až po parazity všetko nech vyšetria. Dovtedy na žiadne masáže ani drenáže nechoďte aby ste si neublížili ešte viac. Nabudúce napíšte čo konkrétne zistili, npr. diag. alebo príznaky, alebo labáky. Veľa zdaru, nenechajte sa odbíjať.
 

ešte aby som bol kon krétny,

mne to pripomína chlamídiovú chronickú infekciu dolných končatín - ukrývajú sa v lymfatických uzlinách...
 

alternativna liecba

no to je asi realita v nasom zdravotnictve - i ked nie vsetci lekari su taki. ja sa snazim vsetky taketo problemy riesit prirodnou cestou - osvedcila sa mi systemova enzymoterapia (wobenzym) - je urcena na mnozstvo ochoreni, reps. zdravot. problemov. nechcem, aby to posobilo ako reklama, ale mne to pomaha, tak preco sa s tym nepodelit? vela zdravia...
 


Najčítanejšie na SME Primár