Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bolesť zuba na skus


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobry den pani doktorka,

dlhsiu dobu ma trapi bolest pravej hornej patky na skus. Uz tri krat mi bol preblombovany a bolest neprestala. Normalne ma zub neboli, ale pri hryzeni mam neskutocne bolesti. Navyse zub zostal citlivý na studené a občas vnútri zuba cítim, akokeby mi tam trhalo nerv a bolesť občas ustupuje k nosu.
Predtým som s týmto zubom problémy nemala a začali od vtedy (jún 2010) ako sa mi z neho odlomilo a bol prvy krat zablombovany. Môžete mi prsím napísať, čo to spôsobuje?
Ďakujem a dúfam, že mi odpoviete.
mínus Reagovať | 35 strapacik (Anonymný používaťeľ)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 


Pravdepodobne bude nutne vybrat nerv a vyplnit koreňiový kanálik. Pri mechanickom poškodené mohlo dôjsť k podráždeniu nervu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

znova preblombovat

inej cesty niet. Spôsobujú to baktérie, dokážu rozobrať aj betón ak sa im to dovolí... Odporúčam dezinfekciu ústnymi vodami pred aj po preblombovaní, zrejme dlhodobo. Ak si kúpite alkoholovú vodu, tak ju dvakrát denne použite spolu so zubnou pastou ktorá obsahuje floridovaný amín - tak sa spevní zub aj sklovina. Postup: Umyť zubnou kefkou. Potom Centimeter pasty do úst, malé množstvo dezinfekčnej tekutiny a prevaľujte všetko v ústach najmenej 15 minút, najprv 2x denne , neskôr už len pred spaním..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bolesť zuba na skus

Vo veľa prípadoch ide postupné rozťahovanie kompozitnej výplne, čo je celkom normálny proces pri väčších kompozitoch. Toto trvá približne 2 týždne. V inom prípade ako napísala pani doktorka, možno treba ošetriť koreňový kanálik, ktorý spôsobuje citlivosť zuba na rôzne teplotné podnety ako aj bolesť pri vyvinutom tlaku.
Zubný kanálik môže byť poškodený a napadnutý baktériami, ktoré je nutné odstrániť zubným ošetrením ako je ošetrenie koreňových kanálikov.
V modernej zubnej ambulancii sa koreňové kanáliky ošetrujú pomocou digitálneho mikroskopu, ktorý zabezpečuje 100% presnosť zubného ošetrenia. Pred samotným zákrokom by vám mal zubný lekár skontrolovať stav zubného chrupu pomocou panoramatického snímku, alebo pomocou modernejšieho 3D snímku, na ich základe vám vie vopred presne vysvetliť plán zubného ošetrenia ako aj cenovú ponuku.
V zubnej ambulancii MUDr.Mareka Salku stojí ošetrenie jedného koreňového kanálika 66EURO.
V zubných ambulanciách je možné platiť za zákrok aj na splátky, treba sa však spýtať stomatológa na splátkový kalendár.
Veľa šťastia a hlavne šikovného zubára praje Smile Clinic.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Primár