
Pri thajskej masáži sa masíruje celé telo - od končekov prstov po hlavu.
Na Slovensku ju však robia nielen tieto orientálne masérky, kurzy totiž robí kde-kto, a preto si treba dať pozor, ku komu sa vyberiete.
Ako prebieha?
Masírovaný leží na zemi na lôžku zvanom futón, ktorý je plnený pohánkovými šupkami s relaxačným účinkom. Masíruje sa zásadne celé telo - od chodidiel až po hlavu. Masíruje sa celými dlaňami, nielen prstami a namiesto hrán dlaní masér využíva celú plochu predlaktia. Svaly sa naťahujú nadoraz, až po prah bolesti. Atraktívnou špecialitou je masáž chodidlami po chrbte.
Čo sľubuje:
Thajská masáž sa okrem liečebného účinku odporúča aj ako prevencia pred ochoreniami. Pôsobí ako účinná pomoc pri bolestiach hlavy, chrbtice, chronických zápalových ochoreniach, dýchacích ťažkostiach, neurologických a kožných chorobách, pooperačných stavoch a podobne. Od bežnej masáže sa líši tým, že klient leží na matraci umiestnenom na podlahe a masér väčšinou kľačí vedľa neho alebo po ňom dokonca chodí.
Názor klienta
Zita Furková, herečka: ,,Každému, kto má problémy s chrbticou, odporúčam navštíviť thajskú masáž. Maséri sa po vašom tele dokonca aj poprechádzajú a prekrvia váš organizmus váhou svojho tela, no neublížia vám.“
Názor odborníka
Fyzioterapeut Marián Jankech: „Môžete ju absolvovať aj pri menších zdravotných problémoch. Ak ju robí skúsený odborník, nemala by uškodiť. Podobne ako šiatsu ju neodporúčam ľuďom trpiacim osteoporózou, hrozia im zlomeniny. Ak máte závažnejšie zdravotné problémy, poraďte sa s lekárom.“
Čo to stojí: 60 minút od 500 do 700 korún