Naordinovať si extradávky vitamínov, najlepšie v podobe prírodných štiav s čo najvyšším obsahom vitamínu C. Napríklad z grapefruitov, citrónov, pomarančov. Siahnuť po strave bohatej na vitamín A, jesť viac mrkvy, sušených marhúľ, manga, feniklu.
Čo robiť proti únave?
Uprednostňovať stravu bohatú na vitamín B2, čiže konzumovať viac kukurice, kvasníc, ovsených vločiek, cmaru, mandlí.
Čo robiť proti depresívnym stavom?
Jarnú depresiu účinne zaháňa trojica aminokyselín tryptofánu, tyrozínu a fenylanalínu, ktorá sa nachádza napríklad v banánoch, ale aj v strukovinách, hrášku, zemiakoch, datliach, vajíčkach, mlieku.
Čo robiť pri ťažkostiach so sústredením?
Zvýšiť svoju zásobu vitamínu B1 a zaradiť do jedálneho lístka napríklad pšeničné výrobky, ovsené vločky, cornflakes, para orechy, slnečnicové a pistáciové jadrá, hrášok, bielu fazuľu.
Čo robiť proti akné?
Celkom jednoduché - zvýšiť spotrebu stopového prvku zinku, ktorý sa nachádza v celozrnných výrobkoch, maku, tekvicových a sezamových semienkach, pekanových orechoch, cibuli, cukrovej kukurici, kapuste, hrášku a brokolici.
Čo robiť pri problémoch s vlasmi?
Problémy s vlasmi poukazujú na nedostatok biotínu. Jeho hladinu v organizme môžeme zvýšiť konzumáciou húb, šošovice, müssli-tyčiniek, celozrnného chleba, ovsených vločiek, nelúpanej ryže a plnotučného jogurtu.
Čo robiť pri problémoch s nechtami?
Zvýšiť v strave pomer potravín s obsahom železa, teda častejšie jesť fenikel, zelenú kapustu, šalát, sójové výrobky, kvasnice, slnečnicové jadrá.