SME

Sviatky s trochou čerstvej aj sušenej prírody

Ste si istí, že vyberiete aj tento rok tie isté staré zaprášené ozdoby zo skrine a nebudete si nad vianočným stromčekom lámať hlavu? Kto náhodou váha nad zmenou štýlu, alebo chce ten svoj vyjadriť, môže sa pri prípravách vianočných dekorácií inšpirovať ..


FOTO – ARCHÍV



Ste si istí, že vyberiete aj tento rok tie isté staré zaprášené ozdoby zo skrine a nebudete si nad vianočným stromčekom lámať hlavu? Kto náhodou váha nad zmenou štýlu, alebo chce ten svoj vyjadriť, môže sa pri prípravách vianočných dekorácií inšpirovať kombináciou prírodných materiálov v ich čerstvej aj sušenej podobe. Mnohé z nich dostať bežne v predaji, väčšiu radosť v rodine však určite urobia, keď si ich zhotovíte sami. Ako ozdoby na stromček sú vhodné kvetinové guľôčky, hviezdy zo slamy a snehobiele borovicové šišky. Rovnako pôvabne a slávnostne pôsobí, a nielen na stromčeku, girlanda zo slamíh. Ozdoby vyniknú lepšie na malom smrečku alebo jedličke, ktoré nemajú dlhé ihličie, ako napríklad borovice.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Kvetinové guľočky:

Cez stred každého kvetu prestrčíme drôt, koniec ohneme a prestrčíme späť cez kvetné lôžko. Päť takto pripevnených kvetov ovinieme drôtom.

Hviezdy zo slamy:

Zo stebiel slamy narežeme 10 cm kúsky. Na jednom steble urobíme zárez, cez ktorý prestrčíme ďalšie steblo v 90-stupňovom uhle. Takto pokračujeme, až kým nevznikne hviezda. Okolo jednolivých stebiel omotáme v strede stužku.

Zasnežené šišky:

Borovicové šišky pripevníme na drôt a postupne ich do polovice namočíme do premiešaného lepu na tapety. Keď lep začne tuhnúť, šišky poobraciame v prášku na pranie a necháme vyschnúť.

Girlanda zo sušených kvetín:

Háčkovaciu priadzu želanej dĺžky navlečieme do ihly. Prepichujeme cez stred každej slamihy a dbáme na to, aby horná strana kvetov bola obrátená jedným smerom. (ea)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Primár

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 410
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 101
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 171
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 753
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 433
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 143
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 883
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 231
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu