Ak ide o zdravie vášho dieťaťa, je ťažké sa ubrániť emóciám. Napriek tomu sa radšej ovládnite a buďte k zdravotníkom slušní. Bezočivé spávanie totiž môže výrazne zhoršiť úroveň zdravotnej starostlivosti, ktorú vaše dieťa dostane.
V Spojených štátoch približne 250-tisíc ľudí ročne zomrie v dôsledku chýb lekárov. Na základe údajov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb pritom omyly personálu pritom v USA predstavujú tretiu najčastejšiu príčinu smrti.
Kým približne 10 až 20 percent stratenej výkonnosti možno prisúdiť chronickému nedostatku spánku a následným chybám v úsudku, neslušné správanie rodičov mladých pacientov malo na lekárov ešte väčší vplyv ako únava.

Nejde o ješitnosť
Výskum izraelských vedcov naznačuje, že bezočivosť rodičov dokáže tímy lekárov a sestričiek obrať až o 40 percent ich výkonnosti. A nie len to, jediný nepríjemný incident poznačí personál na celý deň.
Podľa zistení štúdie má hrubosť dopad na kognitívny systém zdravotníkov a priamo tým ovplyvňuje ich schopnosť podávať výkon. Vyvrátila sa tak medzi pacientmi rozšírená predstava, že lekári sa iba nedokážu preniesť cez kritiku.
Lekári a sestričky, ktoré boli vystavené nepríjemnému správaniu rodičov, zlyhali vo všetkých jedenástich kritériách testu. Vrátane diagnostickej presnosti, zdieľania informácií a prípravy liečebného plánu. Problémy mali aj v komunikácii.
Štúdia zároveň navrhuje možné riešenie problému. Zdravotníkom pomohlo zvýšiť si prah citlivosti voči agresii a hnevu pomocou špeciálnej kognitívno-behaviorálnej počítačovej hry. Osvedčila sa tiež technika, pri ktorej sa zdravotníci mali spätne vcítiť do role matky a opísať deň z jej perspektívy.