Pracovňu však nemusí tvoriť samostatná miestnosť. Stačí zariadiť si pracovný kútik vybavený písacím stolom, odkladacími regálmi alebo poličkami a miestom na počítač s príslušenstvom.
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
FOTO - ARCHÍV
Jednotlivé prvky by sa mali dať dobre kombinovať, materiály esteticky zladiť so zostávajúcim zariadením miestnosti. Niektoré sú úsporné na priestor a po jednoduchom zložení do pôvodného tvaru aj zakryjú pracovnú atmosféru (3).
Zásadou je, aby nábytok pôsobil skôr subtílne, boli v ňom prehľadne usporiadané pracovné prvky. Variabilnosť predpokladá aj mnohostrannejšie využitie. Výsuvné systémy a kontajnerové usporiadanie zvyšujú praktičnosť zariadenia.
Domáca minikancelária pozostáva z viacfunkčného pracovného stola a skrinky so žalúziou. Tento klasický kancelársky prvok oživí interiér a zároveň zakryje rozložené pracovné pomôcky (2).
Pracovisko s možnosťou ukrytia je široké len 53 centimetrov, rozložené 85 centimetrov. Skrinku s PC a príslušenstvom ukryjeme pred návštevou do posuvnej hliníkovej skrinky na kolieskach.
Nielen v podkrovných priestoroch nájdu využitie mobilné kontajnerové police. Pri práci si ich môžeme podľa potrieb prisunúť k pracovnému stolu a po ukončení ich odsunieme na miesto, kde menej prekážajú. Je to jedna z možností, ako sa vysporiadať so stiesneným priestorom, keď nemôžeme mať všetky prvky pracovného kútika poruke.
Pod šikmou strechou skrývajú pohyblivé kontajnery ešte ďalšiu možnosť – ukrývajú nižšie skrinky, ktoré nájdu miesto pod šikmou stenou, kde by inak ostal priestor nevyužitý a nedostupný (1).