SME
Štvrtok, 28. máj, 2020 | Meniny má ViliamKrížovkyKrížovky

Zväčšenie a vystuženie prsníkov silikónovými implantátmi

Pre PRIMAR.sk:  Súkromná klinika plastickej chirurgie, estetickej medicíny a laserovej medicíny Esthetic .   Zväčšenie a vystuženie prsníkov silikónovými implantátmi je vedené v celkovej anestézii, preto je potrebné interné

Pre PRIMAR.sk: 

Súkromná klinika plastickej chirurgie, estetickej medicíny a laserovej medicíny Esthetic .

 

Zväčšenie a vystuženie prsníkov silikónovými implantátmi je vedené v celkovej anestézii, preto je potrebné interné predoperačné vyšetrenie, ktoré by zachytilo prípadnú kontraindikáciu k tomuto zákroku. U žien nad 45 rokov je vhodné aj mamografické alebo sonografické vyšetrenie.

Interné predoperačné vyšetrenie môže vykonať praktický lekár zdarma v rámci preventívnej prehliadky, alebo súkromný lekár-internista, ktorého Vám odporučí príslušné pracovisko estetickej chirurgie. Vyšetrenie praktickým lekárom si treba dohodnúť dopredu minimálne 1 týždeň a trvá 1-3 dni. Zmluvný lekár pracoviska Vám ho urobí za 1 deň, v podstate kedykoľvek. Jedná sa však o platenú službu.

Skryť Vypnúť reklamu

Mamografické a sonografické vyšetrenia sú nateraz plne v réžii gynekológov –mamológov. Súkromné pracovisko Vám toto vyšetrenie vykoná do 2 týždňov, štátne mamologické ambulancie majú termíny dlhšie.

Anestheziológovia akceptujú vyšetrenia staré maximálne 2-3 týždne, pri určitých typoch ochorení napríklad cukrovka je potrebné niektoré laboratórne testy aktualizovať.

 

Ako prebieha operačný deň klientky

Klientka sa dostavuje na termín určený operatérom Prichádza nalačno ,presnejšie neje a neprijíma tekutiny minimálne 6 hodín pred operáciou. Nesmie mať známky žiadneho infekčného ochorenia. Má so sebou interne predoperačné vyšetrenia. Prináša si tiež nevyhnutné toaletné potreby, papučky, platbu . Na recepcii je zaregistrovaná, prečíta si informovaný súhlas s operáciou, vyplní krátky dotazník, nechá sa odfotografovať a absolvuje predoperačný pohovor. Každé pracovisko má svoje zavedené postupy. Operácia sa vykoná v ten istý deň. Hospitalizácia obvykle trvá do nasledujúceho dňa. Pooperačný priebeh je tým odborne dostatočne zabezpečený. Pri odchode dostane klientka operačnú správu a pokyny na nasledujúce dni v domácej liečbe, prípadne recept na potrebné lieky. Má presne určený termín kontroly a je poučená čo má podniknúť v prípade ťažkostí.

Skryť Vypnúť reklamu

 

Aká je čakacia doba na zákrok a od čoho závisí

Čakacia doba na estetický zákrok ukazuje na pohotovosť príslušného pracoviska. Kratšie operácie majú obvykle kratšie objednávacie termíny ako dlhšie operácie. Jednoduché vloženie implantátov trvá asi 1 hodinu a oproti konštrukčne náročnejším operáciám je to relatívne krátky zákrok. Na našej klinike robíme augmentáciu zásadne po menštruácie. Všetky objednávky vybavujeme do jedného mesiaca. Operačné plánovanie je dôležité hlavne aj z hľadiska nasledujúcej rekonvalescencie, ktoré má svoje pravidlá a vyžaduje kľudový režim.

 

Ako sa stanovuje veľkosť implantátov

V dnešnej dobe je vo veľkosti a tvare implantátov veľká kreativita výrobcov a tým aj veľký výber pre odberateľov, ktorými sú plastické chirurgie. Tvarované implantáty s tzv. kohezívnym gélom sa používajú hlavne pod žľazu. Mäkšie implantáty, v ktorých sa gél voľne prelína pri pohybe majú univerzálnejšie použitie a používajú sa aj pod sval aj pod žľazu. Výber tvaru implantátov je vecou odbornosti a skúsenosti operatéra. Osobne vkladám implantáty pod sval len výnimočne po žľazu.

Skryť Vypnúť reklamu

Veľkosť implantátov môže klientka do značnej miery ovplyvniť. Variabilita veľkosti hlavne smerom nahor je pri vkladaní pod žľazu. Vkladanie pod sval je limitované plošnou kapacitou svalu Maximálna veľkosť implantátu sa určuje podľa obvodu hrudníka. Určenie veľkosti a tvaru implantátu je predmetom osobnej konzultácie.

 

Ako predísť sklamaniu z veľkosti

Ženy, ktoré sa rozhodli podstúpiť argumentáciu majú obvykle ambíciu mať prsia výrazne väčšie. Do tejto ich predstavy často vstupuje mnoho iných názorov a úvah. Zo skúsenosti viem, že ženy takmer nikdy nepožadujú vulgárne veľké prsia.

Chcú mať pekný dekolt, a postavu zharmonizovanú tak, aby bol zoštíhlený driek a prsia ladili s oblasťou bokov. Tejto požiadavke sa dá plne vyhovieť a pri dnešnom výbere estetických chirurgii, určite si klientka nájde dostatočne skúsenú osobu, ktorá jej dokáže vyhovieť.

 

Čo znamená nízky profil implantátu

Dva implantáty toho istého objemu sa môžu vo svojich ostatných parametroch veľmi líšiť Implantát má svoju bázu, ktorou prilieha k hrudnej stene a svoj u výšku, ktorá je dôležitý pre profil prsníka. Implantáty s nižším profilom majú širšiu bázu .Implantáty so širšou bázou sa používajú pod väčšie prsné žľazy, na širšie hrudníky a aj pod sval. Správne určenie profilu implantátu je záležitosťou operatéra.

 

Ako dlho môže zostať implantáty v tele

Dnešné implantáty nemajú obmedzenú dobu .Majú nepriepustný obal, ich obsah je chemicky stály. Implantáty sa menia len pri príznakoch poškodenia povrchu implantátu alebo pri požiadavke zo strany klientky zmeniť veľkosť, tvar alebo lokalizáciu implantátu.

 

Aké výhody má umiestnenie pod sval

Prsia s implantátom vloženým pod sval si zachovávajú dekolt, ich horná polovica nad dvorcami zostáva nadvihnutá. Prsia sú pružné a nehlúpu sa. Ani väčšie implantáty nemajú tendenciu poklesnúť nadol. Klientka môže chodiť bez podprsenky. Ich obrysy sa nerysujú cez kožu. Pri predklone sa nevlnia.

Operácia vyžaduje skúseného operatéra je technicky náročnejšia, osadenie prsníkov musí byť presné. Pooperačný priebeh je bolestivejší v zmysle tupého tlakového pobolievania trvajúceho asi 48 hodín. Váha implantátov je registrovaná 7-10 dní.

 

Sú obavy z pootočenia implantátu opodstatnené?

Podľa mojich skúseností sa najčastejšie pootočí tvarovaný implantát vložená pod žľazu u prsníka, ktorý má nadbytok kože. K tomuto javu môže prísť aj po prudkom schudnutí. Pohyb prsného svalu alebo manuálna intervencia dokáže implantát pootočiť aj o 180 stupňov alebo dokonca luxovať, či obrátiť sa bázou nahor. Stav našťastie neohrozuje zdravie klientky ,implantát sa dá manuálne alebo jednoduchým operačným zákrokom upraviť. Jedná sa o zriedkavú príhodu.

V takom prípade je potrebné najprv zmenšenie a potom vloženie silikónov a ako je najkratšia doba medzi týmito zákrokmi.

V mojej praxi tieto dve operácie robíme naraz. Jedná sa o zložitejší ,ale úspešný zákrok. Robíme ho vtedy, keď sú prsia poklesnuté takže dvorec sa nachádza pod podprsníkovou ryhou, keď prsia majú veľa strií. V takýchto prípadoch by totiž samotné jednoduché vloženie implantátov jedného rezu. neuspokojili estetické cítenie klientky.

Ak sa plastický chirurg rozhodne pre operáciu vo dvoch sedeniach je na ňom akú dĺžku intervalu medzi operáciami si určí. Vo všeobecnosti je najkratšia doba dva mesiace.

 

Prečo sa nosí pooperačné prádlo

Telo reaguje na prítomnosť cudzieho telieska snahou odizolovať ho od svojho špecifického tkaniva ako je tuk sval a podobne tak, že ho obkolesí neutrálnou vrstvou kolagénu. Nezáleží na tom, či je to tušové zrniečko pri tetováži alebo silikónový implantát. Tak vzniká okolo implantátu silikónová kapsula, ktorá má aj podporný charakter. Táto kapsula sa tvorí asi 6 týždňov a dovtedy je potrebné nosiť podprsenku. U implantátov vkladaných pod sval sú to 4 týždne.

 

Koľko kontrol nasleduje po operácii

Počet kontrol po operácii si určuje operatér a informuje svoju klientku vopred o ich harmonograme. Na našom pracovisku sú dve pooperačné kontroly. Pri prvej prebieha odstránenie náplastí, pri druhej vyňatie stehov. Sprchovanie je možné po prvej kontrole.

 

Po akej dobe sa vyberajú stehy

Zo skúsenosti vieme, že vyberanie stehov je lepšie odložiť na dobu 3 týždne po operácii, aby rana ostala nitkovitá. Na našej klinike dávame vnútro kožné stehy, ktoré nezanechávajú rebríček.

 

Ako sa starať o jazvy ako dlho vyžadujú špeciálnu starostlivosť.

Z predchádzajúcich odpovedí vyplýva, že argumentácia môže byť operáciou s efektom trvajúcim prakticky celý život. Preto sa oplatí disciplinovane dodržiavať pokyny lekára, To sa týka aj starostlivosti o jazvy. Jazvy zrejú niekoľko mesiacov a nie je vhodní vystavovať ich v tomto štádiu UV žiareniu. Treba používať krémy a gély, ktoré bránia nadmernej tvorbe kolagénu. Jedná sa minimálne o dobu dva mesiace, schopnosť zrenia je však individuálna. Osobne by som odporúčala aj dlhšiu starostlivosť. Obvykle stav hodnotím po 2 mesiacoch a rozhodujem sa u každého individuálne.Niekedy pomôže a telefonická alebo elektronická konzultácia.

 

Aké sú obmedzenia činností po augmentácii a ako dlho trvajú.

Bežná činnosť po augmentácii je obmedzená v priebehu prvého týždňa. Na programe dňa je polihovanie, zakázané je celotelé sprchovanie, dvíhanie predmetov, dvíhanie paží, mechanické dráždenie prsníkov. Druhý týždeň je možná bežná nenamáhavá činnosť, bez nosenia ťažších bremien, je možné sprchovanie i práca pri počítači, podľa citu i vedenie motorového vozidla .športová a iná namáhavá činnosť je možná až po šiestich týždňoch.

 

Odporučili by ste implantáty pred tehotenstvom?

V mojom osobnom súbore je až 50% dospelých žien ,ktoré si dávajú zväčšiť prsia pred prvým tehotenstvom. Po vložení implantátu sa prsná žľaza rozloží po povrchu implantátu a behom tehotenstva sa zväčšuje skôr plošne .Následkom toho vynikajú málokedy strie. Kojenie prebieha normálne. Korekcie po kojení bývajú veľmi zriedkavé. Augmentácia nie je možná počas tehotenstva, v štádiu kojenia a cca 1 rok pred plánovaným tehotenstvom.

 

Ako by ste zhora a zdola ohraničili vek vhodný pre augmentáciu.

Pre augmentáciu je nevyhnutné ukončenie telesného rastu. Rozumieme pod ním uzavretie rastových štrbín na kostre. U žien k tomuto javu dochádza cca 4 roky po menarché,čo je prvá menštruácia. Najvhodnejší termín je však dosiahnutie dospelosti. Horná hranica nemá presné určenie. Tu vychádzame hlavne zo zdravotného stavu. Vo vyšších ročníkoch však prevažujú iné typy úpravy prsníkov.

 

Aké sú dôvody ,kedy nie je operácia možná

Kontraindikáciou k augmentácii je nezrelý vek, vážne orgánové alebo systémové pochorenie, infekcia, psychická porucha, nezrelý vek, tehotenstvo, kojenie, menštruácia, nádorové ochorenie, nádor prsnej žľazy u viacerých priamych rodinných príslušníkov v rodine .Operácia je nevhodná aj vtedy, keď si klien tka nevie alebo z nejakých príčin nemôže zabezpečiť kudnú a nerušenú rekonvalescenciu.

 Predchádzajúca téma
Chirurgická úprava malých pyskov ohanbia

 Nasledujúca téma
APTOS - niťový lifting

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Primár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate
 2. Benzín alebo akumulátor? Mýty a fakty
 3. Vyberte si tú správnu dezinfekciu šetrnú k pokožke
 4. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
 5. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
 6. Need an insight into the topic of investment and trust funds?
 7. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
 8. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
 9. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?
 10. Len teraz získate k predplatnému týždenníka MY kávovar zadarmo
 1. 5 užitočných rád, ako si vybrať správnu klimatizáciu
 2. Ako vyberať AKU techniku?
 3. Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate
 4. Night Vision: Jak dobre vidí vaša autokamera v noci?
 5. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
 6. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
 7. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
 8. Môžu nohavičky pomôcť ženám ostať sebavedomými?
 9. Minerálna vlna má vysokú pevnosť aj vo väčších hrúbkach
 10. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
 1. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky 18 331
 2. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku 13 854
 3. Len teraz získate k predplatnému týždenníka MY kávovar zadarmo 13 423
 4. Ako správne dezinfikovať byt, bytový dom, auto či firmu 11 233
 5. Pandémia odhalila, ako fungujú vysielače v krajine 10 400
 6. Tieto veci robí banka, aby bola v bankomatoch hotovosť 10 313
 7. Ako vytriediť Mekáč doma? 9 778
 8. 5 tipov, ako si vlastnoručne zlepšiť bývanie. Zvládne ich každý 9 686
 9. 3 pravidlá pre ochranu trávnika v čase letných horúčav 9 632
 10. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME 9 623
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Petra Šabatu

Chvála Igora Matoviča - podmienená, ale chvála

Ako zvládol prvé týždne vo funkcii premiér a jeho koaličný tím, je vlastne zázrak.

Prezidentka Zuzana Čaputová poverila zostavením vlády Igora Matoviča začiatkom marca 2020.
Komentár Petra Schutza

Výbušný projekt von der Leyenovej

Natoľko rozsiahle a tvrdé kolá rozhovorov medzi členskými štátmi sa ešte nevideli.

Peter Schutz.
Richard Müller po rokoch pracuje na novom albume, ktorý by mal vyjsť na jeseň.
Cynická obluda

Kaliňákovitejší, než Kaliňák

Podľa ministra vnútra môže štát urobiť repatriantom v štátnej karanténe čo len chce, lebo si neupratali plechovku od piva.