Dnes sa uskutoční tradičná zbierka Ligy proti rakovine, ktorá upozorňuje spoločnosť, že onkologickí pacienti potrebujú aj finančnú podporu, a na dôležitosť výskumu tejto choroby.
BRATISLAVA. Verejno-prospešná finančná zbierka Ligy proti rakovine Deň narcisov sa uskutoční už po trinásty raz.
Celý deň si dnes môžu ľudia v mestách a obciach Slovenska pripnúť na odev žltý narcis, čím prejavia svoju solidaritu a morálnu podporu všetkým chorým aj ich rodinám.
Dobrovoľníci Ligy proti rakovine rozdajú tisíce informačných letákov, upozorňujúcich na potrebu prevencie, včasnej diagnostiky a vyvarovania sa rizikových faktorov, ktoré môžu mať vplyv na vznik rôznych druhov nádorových ochorení.
Modrá šnúrka na krku so žltým nápisom Deň narcisov 2009, ukončená veľkým žltým narcisom a vizitkou s číslom, je zárukou, že ide o registrovaného dobrovoľníka Ligy proti rakovine.
Dobrovoľný príspevok môže každý dať do pokladničky s aktuálnym vizuálom zbierky a logom Ligy proti rakovine.
Podporiť verejnú finančnú zbierku Deň narcisov možno zaslaním ľubovoľnej SMS na číslo 848 v hodnote 1 euro v období od 6. do 24. apríla 2009, zaslaním ľubovoľnej sumy na účet zbierky č. 2629740400/1100 alebo do pokladničiek dobrovoľníkov.
Z vyzbieraných peňazí sa budú financovať viaceré programy a projekty na podporu onkologických pacientov - rekondičné pobyty, letné tábory, centrum pomoci Ligy proti rakovine v Bratislave a Košiciach, ale i edukačné a informačné materiály pre verejnosť a podpora výskumných projektov.
Autor: bes