TORONTO. Počet ľudí, u ktorých bola potvrdená nákaza prasacou chrípkou, stúpol v Kanade na 13. Informuje o tom s odvolaním sa na kanadské úrady agentúra AP.
Vyhľadávaná cestovná kancelária Transat AT už oznámila, že sťahuje z Mexika všetkých zákazníkov aj svojich zamestnancov a ruší všetky plánované lety do tejto krajiny.
V Mexiku zaznamenali už 152 úmrtí na prasaciu chrípku, z toho 20 je oficiálne potvrdených. Krajina hlási 1995 podozrivých prípadov. Spojené štáty hlásia 68 potvrdených prípadov vrátane 28 v jednej newyorskej škole. Jedenásť ľudí trpiacich prasacou chrípkou potvrdil Nový Zéland, šiestich Kanada a dvoch Španielsko, Izrael a Škótsko.
V Mexiku zatvorili všetky školy predbežne až do 6. mája. Americké úrady zatvorili školy v New Yorku, Texase, Kalifornii, Južnej Karolíne, Ohiu a v Connecticute. Na viacerých letiskách, najmä v Ázii, kontrolujú pasažierov s pomocou termografov a osoby so zvýšenou teplotou sa musia podrobiť vyšetreniu.