V zimných mesiacoch trávime veľa času v uzavretých topánkach v teplých vykúrených miestnostiach. V lete naše nohy môžu viac dýchať, pretože sú v otvorených topánkach. Vedeli ste, že kúrenie môže až o 30 % znížiť vlhkosť vzduchu? Navyše mráz napomáha veľkému vysušovaniu pokožky.
Hľadáte partnera?
SME.sk spustilo serióznu zoznamku Dvaja.sme.sk.
Seriózne zoznámenie
Nezabudnite preto okrem tváre dobre hydratovať aj svoje chodidlá, aby ste predišli popraskanej koži na pätách. Používajte krémy určené na chúlostivú pokožku chodidiel. V zime máme chodidlá väčšinu dňa v uzavretých topánkach, zvoľte teda ponožky z prírodných materiálov a s vysokým obsahom bavlny, ktoré dobre sajú pot. Ak športujete a chodíte behať, oplatí sa investovať do termoponožiek, ktoré skvele odvádzajú vlhkosť.
Najlepšia je koža
V zimnom období by ste mali nosiť kvalitné topánky. Najlepším materiálom je koža. Tá pomôže nohám lepšie dýchať. Nevyberajte obuv, ktorá má príliš tenkú podrážku, bude vám v nej chladno. Zimné topánky by mali byť trošku voľnejšie. V topánkach by ste mali mať možnosť voľne hýbať prstami, aj keď na sebe máte teplejšie ponožky. Umelé materiály sa ľahko premočia a neochránia vás pred mrazom. Koženú obuv – v daždivom počasí až raz týždenne – nezabudnite dobre impregnovať.
Máte často studené nohy?
Doprajte im horúco-studenú sprchu, poriadne prekrví pokožku a rozprúdi krv. Nohy premasírujte špeciálnym krémom a dajte si teplé bavlnené ponožky, najlepšie dva páry. Ráno budete mať nohy krásne jemné a prekrvené. Ak máte na nohách už zrohovatenú kožu, odstráňte ju pemzou. Používajte sklenené pilníky, sú hygienickejšie a efektívnejšie. Profesionálnu pedikúru by ste aj v zimných mesiacoch mali mať aspoň raz za dva mesiace. Nohám dodá skvelú hydratáciu kokosový olej. Skúste si fľaštičku rozohriať a dôkladne vymasírovať pokožku.