ia, ako aj výmeny údajov, zahŕňajúc právo ochrany údajov a informácií aj v počítačovej forme.
2. Údaje zo zdravotnej dokumentácie možno poskytnúť na základe písomného odôvodneného vyžiadania prokurátorovi, vyšetrovateľovi, policajnému orgánu alebo súdu formou výpisov.
3. Zdravotnícke zariadenie uchováva kompletnú zdravotnú dokumentáciu o pacientovi po dobu 50 rokov po úmrtí pacienta.
4. Informácie o pacientovi a prístup k jeho zdravotnej dokumentácii sa môžu poskytnúť pre štatistické a vedecké účely v súlade s platnými právnymi predpismi.
5. Pacient, jeho zákonný zástupca alebo osoba, ktorá má maloletého v pestúnskej starostlivosti, má právo nahliadať do zdravotnej dokumentácie a robiť si z nej na mieste výpisky.
6. Pacientovi, ktorý sa podrobil alebo sa podrobuje psychiatrickej starostlivosti, lekár môže odmietnuť nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie, ak by toto nahliadnutie negatívne ovplyvnilo liečebný proces u pacienta, alebo by bolo v rozpore so záujmom iných osôb.
7. Po smrti pacienta má právo nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie manžel, manželka, plnoleté osoby, ktoré s nimi žili v čase smrti v domácnosti, plnoleté deti a ak tieto osoby nie sú, tak rodičia.
8. Lekár, ktorý poskytuje primárnu zdravotnú starostlivosť, je povinný odovzdať inému lekárovi, ktorý prevzal pacienta do zdravotnej starostlivosti a to najneskôr do siedmich dní od vyžiadania: a) zdravotnú dokumentáciu, b) výpis zo zdravotnej dokumentácie alebo c) overenú fotokópiu zdravotnej dokumentácie. Ak to prevádzka zdravotníckeho zariadenia umožňuje, môže vám lekár na vaše požiadanie a za úhradu vyhotoviť fotokópiu zdravotnej dokumentácie. (uj)