1. Obrovský hlad. Stres znižuje produkciu serotonínu, ktorý sa stará o emocionálnu rovnováhu. Na opätovné zvýšenie produkcie serotonínu potrebuje telo uhľovodíky. Dôsledok: obrovská chuť na sladkosti.
2. Zranenia. Stresovaný človek si nedáva veľký pozor na to, čo robí. Ľahko sa poraní na ostrých hranách papiera a ani si to nevšimne. Je to preto, že stres zvyšuje produkciu endorfínov, ktoré tlmia bolesť.
3. Odmietanie sexu. Stres znižuje produkciu sexuálnych hormónov, čo môže viesť až k vážnym chorobám.
4. Trhanie viečkami. Tento stresový signál je pre iných takmer neviditeľný, pre postihnutého veľmi nepríjemný. Nekontrolovateľné trhanie viečkami je spôsobené trvalým stresom.
5. Žalúdočné ťažkosti. Asi 75 percent ľudí trpí zažívacími ťažkosťami, ktoré sú spôsobené stresom. Rýchle a nepravidelné stravovanie vedie k páleniu záhy.
6. Zvonenie v ušiach. Asi 20 percent ľudí trpí občasným ,,zvonením“ v ušiach, ktoré v každom prípade signalizuje stres. Ak tento symptóm pretrváva, vyhľadajte lekára.
7. Zrýchlený tep. Najmä ženy majú predispozície na nedostatočnú činnosť srdcových chlopní. Pri strese to môže viesť k zrýchlenému tepu.
8. Svrbenie. Pod vplyvom stresu vylučuje mozog viac histamínu. Tento môže spolu s inými látkami v tele viesť k zdanlivo bezdôvodnému svrbeniu kože.
9. Vypadávanie vlasov. Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené stresom. Pri strese totiž vysiela hypofýza signály do nadobličiek, ktoré začnú produkovať viac mužských hormónov.
10. Bledá, nezdravá pokožka. Chronický stres spomaľuje obnovovanie buniek. V dôsledku toho pôsobí pokožka sucho a nezdravo.
(uj)