nahlásili 77 759 ochorení, čo predstavuje 1 448,6 prípadov na stotisíc obyvateľov. Oproti minulému týždňu to znamená vzostup chorobnosti o 48,7 percenta. Najviac chorých bolo medzi 6 až 14-ročnými deťmi. Proporcia komplikácií vzrástla na 6,2 percenta. „V týždni sme zaznamenali lokálne epidémie, predovšetkým v školách. Epidémia krajského ani celoslovenského rozsahu sa nevyskytla,“ skonštatovala Krištúfková. Zároveň však varovala, že celoslovenskú epidémiu možno očakávať v dohľadnom čase.
Najväčší vzostup chrípky hlásili v Trnavskom kraji, kde stúpla o 72,8 percenta. Chorobnosť tu dosiahla
1 311,6 prípadov na stotisíc obyvateľov. V okrese Senica je nárast chorobnosti o štvornásobok v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Najviac chorých je v Košickom kraji, kde chorobnosť stúpla na 2 030,3 prípadov na stotisíc obyvateľov. Najmenej chorých je zatiaľ v Bratislavskom kraji, kde je 847,8 prípadov na stotisíc obyvateľov. Trenčiansky kraj hlásil na stotisíc obyvateľov 1 451,1 prípadov, Nitriansky kraj 1 197,3 prípadov a Žilinský kraj
1 434,4 prípadov. V Banskobystrickom kraji evidovali 1 527,7 prípadov na stotisíc obyvateľov a v Prešovskom kraji 1 634,2 prípadov na stotisíc obyvateľov.
Kým v predchádzajúcom týždni lekári izolovali dva vírusy, do piatku tohto týždňa hlásili 17 vírusov. Od začiatku chrípkovej sezóny to znamená 42 izolovaných vírusov. Z nich 40 bol vírus podobný kmeňu Fujian, jeden kmeňa Panama a jeden prípad vírusu chrípky typu B. V tomto týždni hlásili lekári úmrtie v súvislosti s respiračným ochorením, obeťou bol pacient z bratislavského domova dôchodcov. Podobne ako pri minulotýždňovom úmrtí 23-ročného chovanca domova sociálnych služieb vyšetrovanie neukázalo prítomnosť vírusu chrípky v tele obete. Vírus sa však vyskytoval u ostatných obyvateľov týchto dvoch ústavov.
Epidemiológovia nehlásili ani výskyt vírusu vtáčej chrípky, ktorá šarapatí v Ázii. Podľa Krištúfkovej je možný prenos vírusu vtáčej chrípky z hydiny na človeka, avšak medzi ľuďmi sa neprenáša. Skutočne nebezpečným sa tento vírus stane, až keď v tele ľudského hostiteľa zmutuje. V tom prípade hrozí svetu pandémia. Krištúfková preto zdôraznila zákonom stanovenú povinnosť lekárov hlásiť hygienikom prípady chrípky.