2. Užite tabletku zinku (25 mg), táto minerálna látka brzdí rozmnožovanie vírusov. Ak sa nádcha iba rozbieha, môžete siahnuť po homeopatiku coryzalia.
Kvapky do nosa nepoužívajte dlhšie ako týždeň.
3. Dajte si megadávku vitamínu C: buď vo forme tabletiek, 500 až 1000 mg, vhodnejší je však prírodný zdroj vitamínov - teda cibuľa, cesnak, kapusta, jablká.
4. Kvapnite si do nápoja 20 až 30 kvapiek echinacey, alebo užite prípravok s jej obsahom - stimuluje imunitný systém.
5. Počas celého dňa veľa pite. Šťavy, minerálka a bylinkový čaj podporujú vylučovanie jedov z organizmu. Zaparte si kamilkový čaj, nakvapkajte doň tymiánový alebo mentolový olej a desať minút vdychujte ich paru.
6. Ak už máte plný nos, v práci pomôže tyčinka hap-čí. Ak ste doma, stačí si pričuchnúť k čerstvo nastrúhanému chrenu a výsledok je vynikajúci.
7. Večer pomôže potná kúra: ľahnite si do vane a zvyšujte teplotu vody z 35 až na 42 stupňov. Po niekoľkých minútach si ľahnite do postele a dobre prikrytí sa aspoň 30 minút vypoťte. Umelo vyvolaná horúčka vírusy zabíja.
8. Dajte si na večeru niečo z hlivy ustricovej, podporuje imunitný systém.
9. Vyskúšajte aj nazálnu hydroterapiu. Mierne osolenú vodu nalejte do misky, nosom opatrne vtiahnite dovnútra a vysmrkajte. Použiť možno aj minerálku vincentku.
10. Ak môžete, choďte čo najskôr spať. Počas spánku sa telo regeneruje a vyčerpaný imunitný systém nazbiera nové sily.