Text pôvodne vyšiel The Washington Post.
Bol to najoddychovejší prvý deň z mojich 21 lyžiarskych sezón v Jacksone, štáte Wyoming. Dve hodiny na stredne náročných perfektne upravených zjazdovkách v horskom rezorte Jackson Hole.
Ešte som nosila sadru po operácii spred siedmich týždňov, keď mi dávali dokopy roztrieštené zápästie. Užívala som si ľahkú a pokojnú jazdu. Že nebude a úplne bezbolestná som si uvedomila na ďalšie ráno.
Nebola som schopná sa vystrieť a cítila som akoby sa mi niečo zabodávalo v mieste starého zranenia – vyskočenej platničky. Kým som sa uchýlila k magnetickej rezonancií a liečbe steroidmi, vyskúšala som masáž, akupunktúru a fyzioterapiu.

Trvalo takmer päť týždňov, než som bola schopná opäť lyžovať a po zvyšok sezóny som bola veľmi opatrná.
Svoju chybu som si uvedomila až keď sa mi uzdravilo zápästie a mohla som sa vrátiť k svojmu obvyklému športovaniu. Kvôli zlomenému zápästiu som začala lyžiarsku sezónu bez tradičného silového tréningu.
„Nemôžete očakávať, že sa odlepíte z gauča, z jogy, hodiny spinningu alebo behania a budete lyžovať,“ hovorí Crystal Wrightová, bývala členka amerického lyžiarskeho tímu, víťazka Freeskiing World Tour v roku 2012 a osobná trénerka v Jacksone, Wyomingu. „Alebo aspoň nemôžete čakať, že si to naozaj užijete. V najlepšom prípade budete ubolení a v tom najhoršom si ublížite. Vďaka silovému tréningu si lyžovanie viac užijete.“
Ak máte naplánovanú lyžovačku, tu je osem tipov pre tréning a vybavenie, aby ste si čas na svahu užili s radosťou a bezpečne.
1. Venujte špeciálnu pozornosť trupu a sedacím svalom
„Trupu sa zapája do každej časti lyžovania,“ hovorí Sue Kramerová, autorka knihy Fit na lyžiach: Kompletný sprievodca kondičným cvičením pre vysokohorské lyžovanie a profesionálna inštruktorka lyžovania.