iranty, pretože im nechýba aktívna zložka, ktorá obmedzuje potenie, množenie baktérií a zároveň potláča zápach. Napriek tomu, že obsahujú veľa chemických látok, na čo niektorí lekári upozorňujú, poškodenie organizmu z nich nehrozí.
Zmierniť potenie možno aj liekmi, homeopatiou, akupunktúrou, fyzioterapiou a psychoterapiou. Účinnou metódou je aj jonoforéza. Pri tejto elektroliečebnej metóde sa aplikuje prúd nízkej intenzity na dlane alebo chodidlá namočené v roztoku elektrolytu. Sedenia trvajú dvadsať minút. Procedúry na predpis lekára treba viackrát opakovať.
Nadmerné potenie môže zmierniť aj injekčná aplikácia botulotoxínu, známeho ako klobásový jed. Liečba je založená na blokáde prenosu nervových impulzov na potnú žľazu v dočasne ochrnutom svale. Zákrok sa robí ambulantne a jeho efekt trvá približne pol roka až rok. Na tento spôsob liečby by však mal dať svoje požehnanie ošetrujúci lekár, pretože uškodiť by mohol tehotným a dojčiacim ženám a pacietom s ochoreniami nervov a svalov.
V extrémnych prípadoch sa potenia rúk, podpazušia, tváre alebo nôh možno zbaviť aj chirurgickým zákrokom. Prerušenie nervových dráh produktívnych potných žliaz sa robí na pracoviskách plastickej chirurgie.