Morské riasy boli po stáročia ľuďmi žijúcimi v blízkosti oceánu považované za zdravé a dostupné jedlo. V západnej kultúre sa stávajú trendovou potravinou až v posledných rokoch.

Rastúci záujem spôsobuje, že celosvetová produkcia morských rias v tonách už prevyšuje napríklad aj produkciu citrónov a limetiek.
Všetky druhy rias sú totiž skvelým zdrojom vitamínov. Bohaté sú aj na minerály vrátane jódu, selénu, vápnika či železa. Navyše sa ukazujú aj ako zdroj živín, ktorý je udržateľný pre planétu.
Aké množstvo denne je prospešné?
Morské riasy, ktoré sú akousi morskou zeleninou, obsahujú desať až dvadsaťkrát viac minerálnych látok a živín než bežná zelenina pestovaná v pôde. Živiny nasávajú ako špongia priamo z vody a minerály sa v nich vyskytujú v koloidnej forme, čo pre ľudský organizmus predstavuje biologicky dostupnejší spôsob, ako ich plnohodnotne využiť.
Čoraz častejšie sa skloňuje znečistenie oceánov a morí, preto môžu niektorí ľudia zneistieť, či riasy z morskej vody neabsorbujú aj všetky škodlivé látky, čím nenarobia v ľudskom tele viac škody než úžitku.